Reklama

Tim Cook porównuje Androida do Windowsa Visty

Prezes firmy Apple – Tim Cook – porównał system operacyjny Android do starego i nudnego Windowsa. Co dokładnie miał na myśli?

Slashgear słusznie zauważa, że wielu użytkowników ceni Androida za jego różnorodność, "otwartość" i podatność na modyfikacje. Tim Cook na pewno nie należy do tego obozu, ponieważ w niedawnym wywiadzie określił platformę Google mianem nowego Windowsa, ale w tym najmniej pozytywnym znaczeniu. Porównał go do Visty.

Reklama

Podkreślił tym samym, jak ogromne znacznie ma ścisła współpraca twórców podzespołów, oprogramowania i usług. Coś, co w Apple traktowane jest priorytetowo i przekłada się na magię jego produktów. Bez takiej współpracy dostajesz Windowsa - powiedział.

Cook skrytykował sytuację, w której jedna firma odpowiada za oprogramowanie, szereg innych za sprzęt a jeszcze kolejne za usługi. Oczywiste jest, że tak postępuje nie tylko Microsoft, ale również Google z Androidem. To z kolei negatywnie wpływa na ostateczny produkt, na czym zdaniem prezesa Apple cierpią użytkownicy.   

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: iOS | Android | apple | Tim Cook

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje