ZTE wierzy w Firefox OS

Firefox OS to chyba pierwszy mobilny system operacyjny, o którym przed premierą mówiło się o wiele więcej niż po. Nic zresztą dziwnego – oczekiwania były wielkie, a gdy pierwsze Firefox Phone’y trafiły na rynek, recenzenci nie zostawili na nich suchej nitki. Znalazł się jednak ktoś, kto z nowej platformy jest bardzo zadowolony i ma zamiar wykorzystać ją w dalszej ofensywie.

Mowa o firmie ZTE, czyli producencie niedostępnego w naszym kraju modelu Open. Przedstawiciele koncernu chwalą się, że sprzedali już ok. 100 000 egzemplarzy tego urządzenia i mają nadzieję, że wkrótce uda im się dobić do 200 000.

Reklama

Oczywiście w czasach, w których Apple w jeden weekend sprzedaje 9 mln o wiele droższych smartfonów, takie liczby nie robią na nikim wrażenia, jednak pamiętajmy, że Firefox OS to zupełna nowość na rynku, a ZTE Open dostępny jest w niewielu rejonach świata, i to głównie w krajach rozwijających się.

Chińczycy przekonują, że wcale nie zależało im na tym, by pierwsza generacja urządzenia podbiła rynek, więc takie wyniki sprzedaży uznają za sukces. Postanowili zatem iść za ciosem i już teraz zapowiadają, że w przyszłym roku pojawi się następca smartfona z ognistym liskiem pandą małą na pokładzie. Ma być szybszy, lepiej wyposażony i oferować większy ekran.

Miron Nurski

komorkomania.pl


Dowiedz się więcej na temat: ZTE Open | Firefox OS | Smartfon

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje