Reklama

Pierwszy smartfon z Tizenem już 25 października?

W ciągu ostatnich tygodni szum medialny wokół platformy Tizen wyraźnie przycichł. Pojawiły się nawet plotki, że system “jest już praktycznie martwy“. Jednak serwis Tizen Indonesia donosi, że pierwsze urządzenie z nową platformą na pokładzie pojawi się już 25 października.

Na ten dzień w San Francisco zaplanowano imprezę Samsung Developers Conference. Ma to być pierwsze tego typu wydarzenie zorganizowane na tak dużą skalę, które obejmować będzie wszystkie najważniejsze usługi i produkty Koreańczyków. Jednym z nich ma być właśnie Tizen.

Reklama

Redaktorzy wspomnianego serwisu dotarli nawet do listy krajów, w których smartfon zadebiutuje w pierwszej kolejności. Mają to być Japonia, Francja, Stany Zjednoczone oraz Rosja. Dlaczego akurat tam? System wspiera już w pełni obowiązujące w tych państwach języki.

Mówi się też, że Samsung, wybierając rynki docelowe, dokładnie przeanalizował popularność uśmierconego jakiś czas temu systemu bada.

Na liście 7 krajów, w których słuchawki z badą sprzedawały się lepiej, znalazła się także Polska. Jeśli więc Tizen nie okaże się totalną klapą, może się okazać, że nasz kraj będzie dla Samsunga równie ważnym rynkiem. Polacy już niejednokrotnie udowodnili, że lubią alternatywne rozwiązania. To właśnie nad Wisłą Windows Phone odnotowuje jedne z najlepszych wyników w Europie i to właśnie u nas Firefox OS promowany jest z wielką pompą.

Czy podobnie będzie z Tizenem? To zależy głównie od tego, czy Samsung - poza produktami high-endowymi - przewidział także modele budżetowe, bo to one cieszą się w Polsce największą popularnością. Tak czy inaczej nowa platforma zapewne zawita na nasz rynek najwcześniej w przyszłym roku.

Miron Nurski

komorkomania.pl


Dowiedz się więcej na temat: Tizen | system operacyjny | samsung

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje