CyanogenMod - korzysta już z niego ponad 10 mln. urządzeń

Jedną z największych zalet mobilnego systemu Google jest możliwość jego dowolnej modyfikacji. Tak też powstaje ogromna ilość customromów, które pozwalają usprawnić standardowe urządzenie o nowe możliwości. Jednym z nich jest coraz popularniejszy CyanogenMod.

CyanogenMod to oprogramowanie stworzone przez Steve’a Kondika i jego zespół, który teraz przedstawia się jako korporacja Cyanogen Inc. Jemu i jego zespołowi udało się przekroczyć barierę 10 mln urządzeń z zainstalowaną modyfikacją CyanogenMod.

Reklama

To ogromna liczba, ale należy dodać parę "ale". Po pierwsze, chodzi o gromadzenie tej statystyki - są one ona zbierane jedynie z urządzeń, które na to pozwalają. Z pewnością nie wszyscy użytkownicy aktywują tę funkcję  - zatem urządzeń może być więcej. Należy zwrócić uwagę na to, że w tych 10 milionach są również nieużywane już urządzenia. Są one usuwane z listy w okresie 90 dni nieużytkowania.

Oczywiście wynik 10 milionów nie oznacza tylu użytkowników. Z pewnością znajdą się osoby, które korzystają z kilku urządzeń działających pod kontrolą CyanogenMod. Niemniej jednak i tak należy pogratulować korporacji, która stworzyła oprogramowanie dla Oppo N1 i szykuje swojego własnego smartfona.

Łukasz Pająk

Więcej informacji o CyanogenMod do znalezienia tutajDowiedz się więcej na temat: Cyanogenmod | Oppo N1

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje