Zawirusowane aplikacje w Google Play

Jeszcze w kwietniu do sklepu Google Play trafiły dziesiątki zainfekowanych wirusem aplikacji. Część z nich dotarła na wysokie miejsca w rankingach najpopularniejszych programów – donosi Phone Arena.

Akcja została przeprowadzona w bardzo przemyślany sposób. Całej masie zainfekowanych aplikacji (m.in. Viking Jump, WiFi Plus, Parrot Copter, Memory Booster, Simple 2048) udało się dostać do oficjalnego sklepu z oprogramowaniem Google Play. Tam były chętnie pobierane przez nieświadomych użytkowników. Niektóre dotarły na wysokie miejsca w rankingach.

Reklama

Złośliwe oprogramowanie skutecznie zagnieżdża się w smartfonie, aby w końcu "klikać" w drogie reklamy na stronach www, wysyłać SMS-y premium albo przekazywać hakerowi dane właściciela.

O sprawie informuje Checkpoint, który powiadomił o wszystkim Google na początku maja. Warto wiedzieć, że nie jest to pierwszy raz, kiedy do sklepu Google Play przedostaje się zainfekowane wirusem oprogramowanie. Android ma poważny problem z wirusami, więc miejcie się na baczności. A skoro wiemy, że łatwiej zapobiegać niż leczyć, to unikajcie aplikacji spoza oficjalnego źródła - to najprostsza metoda.

Dowiedz się więcej na temat: Google Play | aplikacje na Androida

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje