Usługi Google Play zaktualizowane do wersji 8.1 - co nowego?

Usługi Google Play, z których korzysta praktycznie każde urządzenie z Androidem, otrzymały aktualizację do wersji 8.1, a wraz z nią jedną, wydawać by się mogło, mało spektakularna nowość.

Stworzono podstawy do działania Android Pay. Do tej pory funkcją płatniczą w telefonie była usługa Wallet. Dzięki niej mogliśmy płacić za aplikacje w Sklepie, wysyłać pieniądze do innego użytkownika z kontem Google, a także płacić w marketach przy pomocy NFC (nie we wszystkich krajach). Zatem czym będzie nowy sposób płatności? Przede wszystkim nie zaledwie kolejną aplikacją, a strukturą wbudowaną w system operacyjny. Dzięki temu powinna działać niezależnie od Usług Google, a co więcej obsługiwać czytnik linii papilarnych i zawierać wiele innych, dodatkowych zabezpieczeń przed złodziejami.

Reklama

Chociaż dodanie Android Pay w przyszłości może wiązać się z poważnymi zmianami w płatnościach na świecie, nie stanie się to na pewno niebawem. Opcja nie działa jeszcze prawidłowo, ponieważ Google nie udostępnił systemu, który sklepy musiałyby zastosować u siebie, by z funkcji można było korzystać. Dlatego też bardziej innowacyjny wydaje się Samsung Pay - który korzysta z systemu obecnych terminali i może być wprowadzony z miejsca. Oprócz tego, mimo, że usługa się pojawiła, zniknie po jej wybraniu. Myślicie, że długo przyjdzie nam jeszcze czekać na nadchodzącą "rewolucje"?

Jędrzej Markiewicz

Dowiedz się więcej na temat: Google | Android

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje