Reklama

Samsung zapowiada comiesięczne aktualizacje bezpieczeństwa, ale dla kogo?

Bezpieczeństwo w dzisiejszych mobilnych urządzeniach jest niesamowicie ważne. Na smartfonach i tabletach trzymamy obecnie tak ważne dane, że ich utrata lub – co gorsza – ujawnienie może oznaczać ogromne kłopoty dla danego. Dlatego Samsung zaczyna działać.

Wszystko ze względu na to, że Android jest otwartym systemem, a dodatkowo każda modyfikacja Samsunga może sprawić, że pojawi się pewna luka w zabezpieczeniach, która pozwoliłaby z zewnątrz uzyskać dostęp do danych użytkowników. Tym samym Koreańczycy oficjalnie zapowiedzieli, że planują wydawać comiesięczny zestaw poprawek bezpieczeństwa.

Reklama

Wszystko zapowiada się interesująco, ale aby miało sens, musi być szybko wprowadzane. Dlatego Samsung jest właśnie w trakcie rozmów z operatorami, którzy stanowią główną przeszkodę w szybkim dotarciu do mobilnych urządzeń. Tym samym pojawia się kolejne pytanie, dla kogo są te aktualizacje? W oświadczeniu możemy jedynie przeczytać, że dla urządzeń Galaxy, ale mi osobiście ciężko jest wyobrazić sobie, że dosłownie wszystkie smartfony z Androidem i logo Samsunga miałyby otrzymywać odpowiednie aktualizacje bezpieczeństwa.

Czekamy na kolejne informacje, które mają zostać ujawnione wkrótce, a na koniec tylko dodam, że mają to być aktualizacje typu OTA, a więc nie będzie potrzebny komputer do ich wprowadzenia.

Łukasz Pająk

Źródło informacji

android.com.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje