Reklama

Prisma dostępna dla systemu Android

Rosyjska aplikacja Prisma, która okazała się wielkim sukcesem w wersji dla systemu iOS, trafiła na Androida. Program umożliwia nakładanie na nasze zdjęcia filtrów stylizujących fotografię na jeden z wielu stylów malarskich.

Aplikacja wykorzystuje sztuczną inteligencję oraz sieci neuronowe. Co to oznacza? Tyle że, proces nakładania filtrów trwa znacznie dłużej, bo aplikacja próbuje dobrać najlepszy styl dla danej fotografii. Czasami warto poczekać - efekt potrafi bardzo pozytywnie zaskoczyć.

Reklama

Za stworzenie Prisma odpowiada firma z Rosji. Po początkowym sukcesie wersji na iOS, szybko zaczęto krytykować politykę prywatności autorów aplikacji. Jest ona w wielu miejscach bardzo niejasna, a wrzucone przez nas zdjęcia mogą zostać wykorzystane przez twórców aplikacji. - Użytkownicy internetu muszą zrozumieć, że żadna usługa w sieci nie jest darmowa. Za zdecydowaną większość płacą swoją prywatnością i są przy tym bardzo rozrzutni. - wskazuje Tomasz Ochocki, ekspert ds. ochrony danych z ODO 24

- Jeżeli chodzi o świadomość społeczną to w tym obszarze zdecydowanie jest jeszcze do zrobienia bardzo wiele. Większość z nas uczyła się życia w świecie realnym, a cyberrzeczywistość całkowicie nas zaskoczyła. Nie zwalnia nas to jednak z prewencyjnej ochrony naszej prywatności. - Wiele obiecujemy sobie po ogólnym rozporządzeniu o ochronie danych osobowych przyjętym przez Unię Europejską, które zacznie obowiązywać już za niecałe dwa lata. Wprowadza ono zasady "privacy by design" i "privacy by default", które wskazują, że ustawienia prywatności w urządzeniach, produktach lub usługach mają być nakierowane na maksymalną ochronę użytkownika. Dzięki temu nie będzie on musiał przedzierać się przez gąszcz skomplikowanych ustawień, aby móc optymalnie chronić
i kontrolować informacje na swój temat. To do niego będzie należała decyzja czy i jakie dane chce udostępnić. - mówi Ochocki.

Prisma znajdziemy w sklepie Google Play

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje