Reklama

Powiadomienia z Moto X w końcu na innych urządzeniach z Androidem

Jedna z najciekawszych funkcji Motoroli Moto X to Active Display, czyli minimalistyczne powiadomienia wyświetlane bezpośrednio na ekranie blokady w miłej dla oka, energooszczędnej i wygodnej formie. Okazuje się, że trafią one również do innych smartfonów z Androidem.

Jakiś czas temu w Google Play wylądowała aplikacja, która stanowiła kopię pierwowzoru, jednak miała jedną wadę - do działania wymagała systemu Android w najnowszej odsłonie 4.3, co dość mocno ograniczało grono potencjalnych odbiorców. Na szczęście deweloperom ze studia Great Bytes Software udało się przeportować aplikację także na starsze wydania zielonego systemu.

Reklama

Czym jest funkcja Active Display? Po jej aktywacji powiadomienia o nieodebranych połączeniach i nieprzeczytanych wiadomościach itp. pojawiają się od razu na ekranie blokady, więc wystarczy rzut oka, by sprawdzić, z jakiego typu zdarzeniem mamy do czynienia, i prosty gest, by odczytać całą wiadomość lub oddzwonić.

Aby cieszyć się funkcję Active Display, wystarczy pobrać bezpłatną aplikację ActiveNotifications. Trzeba przy tym pamiętać, że - z oczywistych względów - jej używanie ma sens tylko w przypadku smartfonów z ekranami AMOLED, które są w stanie aktywować pojedyncze piksele na matrycy.

Miron Nurski

komorkomania.pl


Dowiedz się więcej na temat: aplikacja | Android | Smartfon | Motorola Moto X

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje