Nokia z Androidem? Tak, ale z dużym "ale"

Plotki o pierwszym smartfonie Nokii z Androidem rozbudziły wyobraźnie fanów mobilnych gadżetów. Niestety, nawet jeśli okażą się prawdziwe, to odpowiednik Lumii 1520 z KitKatem nigdy nie powstanie.

Informacje o smartfonie Nokii działającym pod kontrolą Androida nie są wyssane z palca. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że już za kilka dni, na targach MWC 2014 w Barcelonie, zobaczymy takie urządzenie.

Reklama

Będzie ono tanie i przeciętnie wyposażone - podobnie jak modele serii Asha. Natomiast system operacyjny w niczym nie będzie przypominał Androida ze smartfonów Samsunga, Sony, LG czy HTC. Nie liczmy również na usługi Google, w tym pocztę, mapy, sklep z aplikacjami czy nawigację. Wszystko zostanie zastąpione rozwiązaniami Nokii.

Aplikacje mogą się jednak pojawić, ponieważ ich projektowanie - ze względu na oprogramowanie bazujące na Androidzie - będzie zdecydowanie łatwiejsze.

Wszystkie urządzenia Nokii wyposażone w system Android będą sprzedawane głównie w krajach rozwijających się i na rynkach wschodzących. Tam jest na nie największe zapotrzebowanie i tam producenci powinni szukać naprawdę dużych zysków.

Nie możemy zatem liczyć, że Nokia kiedykolwiek zaprezentuje wyższe modele smartfonów z Androidem. Te będą zarezerwowane wyłącznie dla systemu Microsoftu.

Dowiedz się więcej na temat: Nokia z Androidem | smartfon Nokii z Androidem | MWC 2014

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje