Reklama

LG udostępnia oficjalne narzędzie do modyfikowania smartfonów

Aby wgrać społecznościową modyfikację Androida (np. CyanogenMod), niezbędne jest odblokowanie bootloadera. Nie jest to oczywiście reguła, ale znacznie ułatwia to sprawę zarówno dla użytkowników jak i deweloperów. Niektórzy producenci przygotowują do tego oficjalne narzędzia. Do Sony i Motoroli, dołączyło właśnie LG Electronics.

Kilka miesięcy temu LG obiecywało, że udostępni użytkownikom modelu G3 możliwość odblokowania bootloadera. Gdy wydawało się, że Koreańczycy nie dotrzymają słowa, a zainteresowani custom ROM-ami zostaną na przysłowiowym lodzie, pojawiła się oficjalna strona, gdzie można uzyskać kod do odblokowania telefonu. Szkopuł w tym, że działa ona tylko dla niebrandowanego  modelu G4 (wersja telefonu nie od operatora) z rynku Unii Europejskiej. Istnieje spora szansa, że część z Was, szanowni użytkownicy, posiada taki model. Wsparcie dla G3 ma pojawić się wkrótce.
 
Bootloader, inaczej program rozruchowy, to program komputerowy, który ładuje system operacyjny lub środowisko uruchomieniowe. Aby wykonać poprawny rozruch systemu, klucz jądra systemu musi się zgadzać z tym, który został podany przez twórców sprzętu. Odblokowany bootloader zezwala na uruchamianie nieoficjalnych wersji jądra systemu (tzw. kerneli). W rezultacie możliwe jest wgrywanie modyfikowanych kerneli, recovery lub nawet innych systemów operacyjnych. Odblokowanie bootloadera wiąże się z możliwą utratą gwarancji.

Reklama

Użytkownicy telefonów LG byli do tej pory skazani na korzystanie z nieoficjalnych metod odblokowywania, które często kosztowały nawet kilkadziesiąt dolarów. Oficjalna strona ma wkrótce wspierać więcej urządzeń niż tylko i wyłącznie G4. Można ją odnaleźć pod tym adresem.

Źródło informacji

android.com.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Android | bootloader

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje