Facebook Home - nowy sposób komunikacji społecznościowej

Facebook przedstawił nowy sposób na uatrakcyjnienie i ożywienie telefonu z systemem Android oraz nadanie mu bardziej społecznościowego charakteru.

Wszyscy chcemy łączyć się i przekazywać sobie informacje oraz multimedia. W ten sposób dowiadujemy się nowych rzeczy i budujemy cenne relacje. Współczesne telefony są jednak skoncentrowane wokół zadań oraz aplikacji - aby sprawdzić, co słychać u znajomych, trzeba wyjąć telefon i otworzyć różne, osobne aplikacje.

Skoro jednak chcemy przede wszystkim się łączyć i wymieniać informacjami, jak powinien wyglądać telefon, w którym znajomi byliby najważniejsi?

Odpowiedź na to pytanie to Home. Home to ani telefon, ani system operacyjny. To także więcej niż zwykła aplikacja. Home to zupełnie nowa funkcja, dzięki której widzimy świat za pośrednictwem ludzi, a nie aplikacji.

Kanał aktualności (Cover Feed)

Reklama

Po wybudzeniu telefonu z trybu uśpienia na smartfonie pojawia się kanał aktualności. Zastępuje on ekran blokady i ekran startowy. To okno, w którym widzimy, co robią znajomi - kończą wyścig rowerowy, jedzą rodzinny obiad albo udostępniają artykuł o naszej ulubionej drużynie sportowej. Oto, jaką zawartość prezentuje Home.

Takie aktualizacje można było dotychczas przeoczyć, ale w Home odgrywają one główną rolę. Nie trzeba ich specjalnie szukać — widać je od razu, bo Home zastępuje ekran blokady i ekran główny. Zawartość ekranu można przesuwać, aby zobaczyć więcej materiałów, a kiedy chcemy coś polubić, wystarczy dotknąć to dwukrotnie. 

Kanał aktualności świetnie sprawdza się w wolnych chwilach - kiedy stoimy w kolejce albo pomiędzy zajęciami. Łatwo wtedy sprawdzić, co dzieje się w naszym świecie.

Gadające głowy (Chat heads)

Nawet kiedy używamy innych aplikacji, możemy prowadzić czat ze znajomymi. Gdy znajomy wyśle nam wiadomość, pojawi się głowa z jego twarzą, dzięki czemu wiemy, z kim rozmawiamy. Wiadomości docierają do telefonu niezależnie od tego, co akurat robimy - sprawdzamy pocztę, przeglądamy strony internetowe czy słuchamy muzyki.
    
Głowy można przenosić na ekranie i odpowiadać na ich wiadomości. Ponieważ Facebook Messenger ma wbudowaną funkcję SMS, głowy przekazują zarówno wiadomości z komunikatora, jak i SMS-y. 

Powiadomienia

Dzięki kanałowi aktualności doskonale widać, co dzieje się na świecie. Jeżeli jednak stanie się coś ważniejszego i związanego bezpośrednio z nami - na przykład znajomy zamieści wpis na naszej osi czasu, otrzymamy powiadomienie ze zdjęciem profilu tej osoby.

Aby otworzyć powiadomienie, wystarczy go dotknąć. Jeśli nie mamy akurat czasu na odpowiedź, można przesunąć powiadomienie i je tymczasowo ukryć.

Aplikacje

Home zapewnia łatwy dostęp do aplikacji, tak jak na ekranie każdego innego telefonu. Ulubione aplikacje w obszarze skrótów można wyświetlić, przeciągając palcem w górę. Jest też ekran zawierający wszystkie aplikacje, a ulubione można przeciągnąć do obszaru skrótów. Na koniec można go odsunąć i powrócić do kanału aktualności.

Jak pobrać Home

Home będzie można pobrać bezpłatnie ze sklepu Google Play od 12 kwietnia - najpierw w USA, a następnie w innych krajach. Aplikacja działa na urządzeniach HTC One X, HTC One X+, Samsung Galaxy S III i Samsung Galaxy Note II. Home będzie także działać na zapowiadanych HTC One i Samsung Galaxy S4 oraz innych nowych urządzeniach, które pojawią się w tym roku.                

Funkcja Facebook Home będzie też instalowana fabrycznie. Smartfon z Home dostarczą wspólnie jako pierwsze firmy HTC i AT&T. Nosi on nazwę HTC First i pojawi się w sprzedaży w USA 12 kwietnia.

Dowiedz się więcej na temat: Facebook | facebook home | Android | smartfony | HTC First

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje