Reklama

Czy aplikacja Yanosik zastąpi parkomaty?

Płatnych stref parkowania w polskich miastach nie brakuje, a jak jest strefa to jest i parkomat. Korzystanie z nich nie należy do najwygodniejszych rozwiązań. Przede wszystkim trzeba mieć przy sobie drobne, a do tego należy cofnąć się do auta z opłaconym biletem. W dobie smartfonów z pomocą przychodzą aplikacje mobilne służące do opłacania postoju w strefach. Tylko która działa w danym mieście? Nie ma to już znaczenia – na rynku dostępna jest aplikacja, która jako pierwsza i jedyna spina wszystkie systemy płatności – Yanosik.

Możliwość płacenia za parking za pomocą aplikacji mobilnej nie jest już obecnie nowością, ale po raz pierwszy w Polsce pojawiło się rozwiązanie, które umożliwia dokonanie opłaty parkingowej korzystającym z różnych dostępnych systemów płatności. Yanosik jako pierwszy obejmuje swoim zasięgiem cały rynek, a funkcję płacenia za parking, tak jak i samą aplikację, udostępnia bezpłatnie. Aplikacja poinformuje o strefie płatnego parkowania i dzięki zintegrowaniu z kluczowymi operatorami płatności, umożliwi zapłatę za postój w największych polskich miastach. Funkcja dostępna jest obecnie dla stref parkowania w: Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Gdyni, Bydgoszczy, Szczecinie, Katowicach, Łodzi, Lublinie i Białymstoku, a w przygotowaniu są już kolejne. 

Reklama

Jak to działa?

Użytkownik otrzymuje powiadomienie przy wjeździe do strefy parkowania wraz z informacją o podstrefie i cenniku. Po zaparkowaniu klika powiadomienie, wybiera z poziomu aplikacji system płatności, a następnie dokonuje przelewu środków. I gotowe! Nie musi kursować między samochodem a parkomatem, ani w popłochu szukać drobnych w portfelu. Istotne jest tylko, aby umieścić za szybą naklejkę o dokonaniu płatności mobilnej za pomocą danego systemu. Można odebrać ją w Strefie Płatnego Parkowania w danym mieście lub pobrać ze strony danego operatora płatności.

Asystent kierowcy pod każdym względem

Aplikacja Yanosik początkowo była jedynie komunikatorem drogowym informującym o różnych zdarzeniach na drodze, jak wypadki czy kontrole prędkości. Z czasem pojawiły się w niej kolejne funkcje, które ułatwiają życie kierowcom. Począwszy od nawigacji omijającej korki, przez możliwość podglądu cen na stajach paliw, informacji o przydrożnych restauracjach, wskazówek odnośnie pierwszej pomocy, po asystenta na autostradzie i wreszcie możliwość płacenia za parking. - Wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych użytkowników. Chcemy, aby aplikacja oferowała to, co najbardziej przydatne na trasie - mówi Jakub Wesołowski, Yanosik.pl - Stąd pojawił się pomysł z płaceniem za postój w strefie parkowania. Nie trzeba już pobierać kilku osobnych aplikacji, gdyż jako pierwszym udało nam się połączyć wszystkie systemy płatności w jednym rozwiązaniu - dodaje

INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Yanosik | mapa GPS

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje