Reklama

Aplikacje, które mają negatywny wpływ na nasz smartfon

Czy wiecie, że mobilna aplikacja Facebooka jest w stanie bardzo szybko wyczerpać naszą baterię oraz pobrać setki megabajtów danych? Które aplikacje radzą sobie najgorzej na smartfonach i tabletach? Takie zestawienie przygotowała firma AVG Technologics.

Jak widać (statystyki prezentujemy na dole materiału), aplikacja Facebooka może powodować większe zużycie energii, ale liście znalazło się także zadziwiająco dużo programów stworzonych z myślą o urządzeniach Samsunga. Nie mogło również zabraknąć Snapchata, który non-stop tkwi w pamięci tymczasowej sprawdzając, czy ktoś czasami do nas nie wysłał zdjęcia lub filmu.

Reklama

Kto jest winny? Praktycznie zawsze są to twórcy danej aplikacji, którzy nie zadbali o odpowiednią optymalizację. Co ciekawe, Google razem z Androidem M (najnowsza wersja systemu operacyjnego) wprowadza nowy tryb "drzemki" urządzeń, ale niestety jego potencjał zapewne nie zostanie w pełni wykorzystany, a winowajcami będą aplikacje, które cały czas "każą" smartfonowi lub tabletowi sprawdzać różne działania w sieci i się odświeżać. A

Z jakimi mobilnymi aplikacjami, które "szkodzą" naszym smartfonom i tabletom spotkaliście się?

Łukasz Pająk

Źródło informacji

android.com.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje