Reklama

Android na iPhone? Teraz to możliwe

Choć brzmi to niewiarygodnie, to jednak jest prawdą. Projekt Sandcastle umożliwia zainstalowanie Androida na urządzeniach marki Apple.

Telefony amerykańskiego giganta od zawsze były kojarzone z systemem iOS. Choć do tej pory istniały próby przeniesienia innych systemów na urządzenia Apple, to jednak z reguły kończyło się to fiaskiem.

Reklama

Nazwa Project Sandcastle została wybrana nieprzypadkowo - według Davida Wanga, autora projektu, i jego zespołu to właśnie zamki z piaski pozwalają każdemu na uwolnienie wyobraźni. To swoista metafora w kontekście zainstalowania Androida na iPhonie. Apple w 2019 roku pozwało firmę Wanga, Corellium w kontekście naruszenia praw autorskich.

Programistom zrzeszonym pod tą ideą, udało się uruchomić Androida na modelach iPhone 7 oraz 7 Plus. Choć efekty wciąż pozostawiają wiele do życzenia, a oprogramowanie nie współpracuje z wieloma funkcjami telefonów. Zapewne wielu osób nie przekona fakt, iż w ramach oprogramowania nie można skorzystać ani z modemu, ani z aparatu ani ze złącza do przesyłania plików.

Oczywiście informacje tę należy traktować jako ciekawostkę. Warto pamiętać, że jakakolwiek ingerencja w oprogramowanie urządzenia może anulować jego gwarancję. Sama instalacje Androida zaprezentowana przez projekt wymaga całkowitego "wyczyszczenia" telefonu, dlatego jest to rozwiązanie zalecane bardziej doświadczonym użytkownikom.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: iphone | apple | Android | iOS

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje