Reklama

Android Marshmallow dla smartfonów Sony szybciej niż myśleliśmy?

Czy użytkownicy smartfonów Sony Xperia mogą liczyć na szybszą aktualizację do najnowszego Androida niż osoby posiadające konkurencyjne marki telefonów?

Zaprezentowany przez Google oficjalnie we wrześniu Android Marshmallow nadal nie trafił na jakikolwiek smartfon Sony. Z informacji jakie pojawiały się w ostatnich tygodniach wynikało, że jako pierwsi aktualizację dostaną posiadacze serii Z5 - na początku przyszłego roku. Kilka tygodni potem dołączyć miały według informacji starsze modele tego konkurenta. Choć Sony wcale nie jest najwolniejsze jeśli chodzi o aktualizacje, to jednak tempo nie robi na większości posiadaczy Xperii wrażenia. Pierwsze Japońskie modele otrzymały właśnie certyfikat Wi-Fi Alliance. Certyfikat wydano dla działających w oparciu o Android 6.0 Marshmallow urządzeń:

Reklama

- Xperia Z5 (modele NTT docomo (SO-01H), SoftBank (501SO), au (SOV32));
- Xperia Z5 Premium  (model NTT docomo (SO-03H));
- Xperia Z4 (odpowiednik europejskiego Z3+)  (modele NTT docomo (SO-03G), SoftBank (402SO), au (SOV31)).

Uzyskanie przez ostatnie Xperie certyfikatu może sugerować, że najnowszego oprogramowania doczekamy się szybciej niż dotychczas myśleliśmy. Niestety należy mieć na uwadze, że Wi-Fi Alliance nie jest tym samym co PTCRB, dlatego lepiej wstrzymać się z pochwałami dla tego japońskiego koncernu, szczególnie że oficjalnie nigdy nie został podany termin publikacji aktualizacji dla Xperii.

Adrian Smorąg

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje