Reklama

Android 5.1.1 Lollipop dla Xperii Z3 oraz Z2

Sony w tym roku zaskoczyło wszystkich tym, że postanowiło zaktualizować wszystkie urządzenia z flagowej serii Xperia Z do Androida 5.0 Lollipop. Teraz przyszła pora na kolejny etap i naprawę błędów z wieku młodzieńczego „Lizaka”.

Japoński oddział Sony oficjalnie ogłosił, że jeszcze w tym miesiącu Xperia Z3 oraz Z2 otrzymają Androida 5.1.1 Lollipop. Razem z tą informacją, firma przedstawiła listę zmian, która jednak dotyczy przesiadki z KitKata na najnowszego Lizaka. Po przesianiu tego spisu i zignorowaniu nowości od Google, odkryjemy, że Sony tak naprawdę zmieniło... dwie rzeczy.

Reklama

Pierwszą jest rozszerzony pasek notyfikacji, za pomocą którego będziemy mogli bezpośrednio połączyć się z daną siecią WiFi czy też urządzeniem Bluetooth - nie trzeba będzie wchodzić do ustawień. Druga zmiana to nowy zestaw ikon. Oczywiście można spodziewać się także nowych animacji.

Jak widać, Sony zbyt dużo nie wprowadziło zmian, ale sam Android 5.1.1 Lollipop już w sobie ma wiele niezbędnych zmian, które naprawią problemy "Lizaka". Kiedy aktualizacja pojawi się w Polsce? Zapewne niezbyt długo po japońskim rynku.

Łukasz Pająk

 

Źródło informacji

android.com.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje