Reklama

Android 10 - Google zmienia logo i nazewnictwo swojego systemu

Google zmienia sposób, w jaki będzie nazywać kolejne wersje Androida. Jego najnowsza odsłona będzie nazywała się Android 10 - firma rezygnuje z nazw nawiązujących do słodyczy. Odświeżona zostaje również identyfikacja wizualna i logo systemu

"Do tej pory nasz zespół inżynierów stosował zawsze swoje wewnętrzne nazwy, które oparte były na smakołykach lub deserach w kolejności alfabetycznej.  Ale przez lata słyszeliśmy też opinie, że nazwy te nie zawsze są w pełni zrozumiałe dla wszystkich członków globalnej społeczności" - czytamy w blogpoście Google. "Na przykład kiedy mówiliśmy o Android Lollipop, nie dla wszystkich było jasne, że jest to kolejna po KitKat wersja systemu. Jeszcze trudniej jest nowym użytkownikom Androida, którzy nie zawsze znają konwencję tego nazewnictwa - ciężko im bez tej wiedzy ustalić czy na ich telefonie działa najnowsza wersja systemu. Mamy też świadomość, że ciasto (Pie) nie jest we wszystkich miejscach deserem, a pianki (marshmallows), choć pyszne, nie wszędzie są popularnym przysmakiem" - opisuje Google.

Reklama

Zatem, aby wszystko uprościć, zdecydowano się na typową numerację, bez jakichkolwiek dodatków w nazwie. Większość użytkowników i tak posługiwała się cyframi, a nie nazwami własnymi.

Android 10 zostanie wprowadzony na rynek w najbliższych tygodniach.


INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Android 10

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje