Reklama

5 lat systemu Android

Android, który obecnie jest najpopularniejszym systemem mobilnym na świecie, obchodzi 5. urodziny.

Android to tak naprawdę dziecko nie tylko Google, ale grupy Open Handset Alliance, której członkowie tacy jak HTC, Motorola czy Qualcomm chcieli stworzyć system mobilny nowej generacji. Jednak to Google w 2005 roku za kilka milionów dolarów nabyło małą kalifornijską firmę Android Inc. To właśnie dzięki ich projektowi mógł narodzić się Android.

Reklama

W 2007 roku na rynku zadebiutował iPhone z systemem mobilnym nowej generacji, ale konkurenci Apple wiedzieli, że iOS nigdy nie wyjdzie poza Cupertino. Musieliśmy czekać rok od listopadowego debiutu Androida, aby wreszcie sprawdzić go w jakimś smartfonie - był nim T-Mobile G1. Wtedy w wielu aspektach ustępował iPhone’owi. Trudno było wróżyć Androidowi sukces. Rzeczywistość okazała się jednak inna.

Android, w przeciwieństwie do iOS, a potem Windows Phone, mógł traffic do każdego urządzenia - od tych z najwyższej półki, aż po tanie tablet z Chin. Nic dziwnego, że według informacji IDC w drugim kwartale 2012 roku 68 proc. rynku mobilnego należało do Androida. Co więcej, według niektórych szacunków - w 2013 roku Android powinien stać się najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie, bijąc na głowę Windowsa (biorąc pod uwagę liczbę sprzedawanych nowych urządzeń).

I to wszystko w 5 lat osiągnął mały, zielony androludek..

Dowiedz się więcej na temat: Android | Android 4.2 | telefon z androidem

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje