Reklama

Windows Mobile 6.5 na start

Microsoft w Barcelonie oficjalnie potwierdził to, o czym spekulowano od dłuższego czasu - w 2009 roku na rynku pojawi się Windows Mobile 6.5. Czego możemy się spodziewać?

- Żadna branża nie jest odporna na kryzys, ale nic nie powstrzyma postępu - powiedział w Barcelonie Steve Ballmer, szef firmy Microsoft. Jego zdaniem telefony będą jednym z wyznaczników tego skoku technologicznego. - Świat przez ostatnie lata widział niespodziewany postęp, a smartfony niedługo będą stanowić 50 proc. telefonów na rynku - dodał Ballmer. Według Microsoft to doskonały moment, aby na rynku pojawił się Windows Mobile 6.5.

Reklama

- Mówimy tutaj o pełnym doświadczeniu Windows - podsumowuje szef Microsoft. Nowy system operacyjny dla komórek ma być łatwiejszy w obsłudze, szybszy i bardziej intuicyjny. Jak prezentują się konkrety?

Nowy Internet Explorer będzie w pełni obsługiwał język flash, co oznacza pełne doświadczenie znane z komputerów podczas przeglądania stron internetowych. Zmienione zostanie także menu główne - wszystkie telefony korzystające z nowego Windowsa mają mieć, jak najbardziej to tylko możliwe, zintegrowane menu. Inne przedstawione nowości to lepsza obsługa poczty elektronicznej, głosowe wiadomości w komunikatorach oraz nowy Windows Media Player.

Wraz z nowym Windows Mobile wystartuje serwis MicrosoftMyPhone, który umożliwi zarządzani zawartością telefonu, przez dzielenie się z innymi, na kopiach zapasowych kończąc.

Drugą nową usługą będzie Windows Mobile Marketplace umożliwiające ściąganie i dystrybucję contentu przeznaczonego na telefony z systemem Windows Mobile. Jego struktura będzie podobna do chociażby Xbox Marketplace.

Microsoft wyraźnie przygotowuje się do walki - z roku na rok mobilny Windows robi się coraz popularny. Wraz z premierą Windows 7 nic nie stanie na drodze, aby zadebiutować także z Windows Mobile 7. Na razie jednak Windows Mobile 6.5 pojawi się na rynku wraz z takimi telefonami jak zaprezentowane w Barcelonie Touch Diamond2 i Touch Pro2. Windows zyskał także pełne zaufanie LG - do 2012 roku Koreańczycy planują wypuścić na rynek 50 smartfonów korzystających z mobilnych okienek.

Łukasz Kujawa, Barcelona

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Mobil | telefony | start | Microsoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje