Reklama

VMK Elikia - pierwszy smartfon z Afryki

Afryka doczekała się swojego pierwszego, oficjalnego smartfona - VMK Elikia, który będzie sprzedawany w Demokratycznej Republice Kongo.

Smartfon został nazwany "Elikia", co oznacza tyle, co "nadzieja". Sprzęt będzie miał ekran o przekątnej 3,5 cali, wbudowaną pamięć 512 MB i procesor o taktowaniu 650 Mhz. Aparat umieszczony w tym modelu będzie miał 5 megapikseli. System operacyjny? Oczywiście - Android.

Reklama

Telefon został zaprojektowany przez firmę VMK, której szefem jest Verone Mankou. Jak podał serwis Cellular-News, VMK zainwestowało w projekt 120 tys. dolarów. Urządzenie trafi do sprzedaży pod koniec miesiąca w cenie 160 dolarów.

Niestety, jak w przypadku wielu tego typu urządzeń, sprzęt oczywiście nie zostanie wyprodukowany w kraju sprzedaży, ale w Chinach. - Zdecydowaliśmy się na produkcję telefonu w Chinach, ponieważ trudno znaleźć firmę, która posiada odpowiednie materiały oraz logistykę - powiedział Mankou chińskiej agencji prasowej Xinhua. To dość tragiczny komentarz, jeśli weźmiemy pod uwagę, że Kongo jest jednym z niewielu krajów na świecie, który posiada tak bogate rudy koltanu i kasyterytu. Nazywany "czarnym złotem" koltan jest wykorzystywany do produkcji kondensatorów, które można znaleźć praktycznie we wszystkich współczesnych urządzeniach elektronicznych.

Afryka jest uznawana przez wielu analityków rynku telekomunikacyjnego, wraz ze Bliskim Wschodem, za kolejny ogromny rynek, który stanie się polem bitwy pomiędzy gigantami produkującymi telefony. Czy VMK będzie w stanie się z nimi zmierzyć?

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Demokratyczna Republika Konga | Afryka | Smartfon | VMK Elikia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje