Reklama

Tesco pracuje nad własnym smartfonem. Ma konkurować z Galaxy S5

Największa sieć hipermarketów i supermarketów z Wielkiej Brytanii już wkrótce rozszerzy swoje portfolio o brandowanego przez siebie smartfona.

BBC miało okazję porozmawiać z szefem Tesco - Philipem Clarke. W trakcie rozmowy otwarcie przyznał, że jego firma pracuje już nad własnym telefonem, a jego specyfikacja będzie porównywalna ze smartfonami pokroju Galaxy S5. Czego więc możemy się spodziewać? Prawdopodobnie dużego ekranu o wysokiej rozdzielczości, wydajnego procesora i dobrego aparatu, choć niewykluczone, że urządzenie będzie mocne jedynie na papierze.

Reklama

Nowy telefon dołączy tym samym do wyprodukowanego przez sieć tabletu Tesco Hudl, który trafił do sprzedaży we wrześniu ubiegłego roku. Za 119 funtów (ok. 610 zł) Brytyjczycy mogli liczyć na 7-calowy ekran o rozdzielczości 1440 × 900 (242 ppi), procesor Rockchip RK3188 (4 x Cortex-A9 z zegarem 1,5 GHz, grafika Mali 400), 1 GB RAM-u, 16 GB pamięci wewnętrznej oraz aparaty 3 Mpix (tylny) i 2 Mpix (przedni). Do kwietnia Tesco udało się sprzedać 500 000 egzemplarzy tego tabletu, co jak na debiut w 60-milionowym kraju można uznać za niezły wynik.

Na razie wiadomo jedynie tyle, że smartfon - podobnie jak tablet - będzie pracował pod kontrolą Androida i zostanie wypchany aplikacjami i usługami Tesco. Być może eksperyment z tabletem Hudl się udał i użytkownicy korzystają ze wspomnianych programów na tyle często, że firma stwierdziła, iż sprzedawanie nieźle wyposażonego telefonu w bardzo niskiej cenie będzie opłacalne. Zwłaszcza że Tesco zarabiać będzie także na usługach telekomunikacyjnych, bo koniec końców jest piątym co do wielkości operatorem w Wielkiej Brytanii.

Póki co Philipem Clarke nie zdradził niestety, kiedy nowy telefon trafi do sklepów. Potwierdził jedynie, że we wrześniu pojawi się odświeżona wersja tabletu.

Miron Nurski

komórkomania.pl

Komórkomania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje