Reklama

Tak mógłby wyglądać kolejny "PSP Phone", gdyby Sony nie zabiło Xperii Play

Sony może i zrezygnowało z urządzeń pokroju Xperii Play, ale Chińczycy wciąż myślą o wprowadzaniu na rynek coraz to nowych „konsolofonów”.

Much i 78point to dwie mało znane marki z Państwa Środka, które postanowiły wprowadzić na rynek urządzenia będące połączeniem androidowego smartfona i konsoli PS Vita. W zasadzie chodzi o jeden sprzęt, który obie firmy zakupiły od tego samego OEM-a. Much W1 i 78point P01 to bowiem smartfony o identycznej specyfikacji, zamknięte w stylizowanej na konsolkę Sony obudowie z dodatkowymi przyciskami.

Reklama

Chiński telefon dla graczy wyposażony został w 5-calowy ekran o rozdzielczości 720p, a jego sercem jest ośmiordzeniowy układ MediaTek MT6592 o taktowaniu do 1,7 GHz. Wykorzystująca rdzenie Cortex-A7 i grafikę Mali-450 MP4 jednostka wspierana jest przez 2 GB pamięci RAM. Na pokładzie można znaleźć również 16 GB wbudowanej pamięci, którą można rozszerzyć kartami microSD, aparat 8 Mpix, kamerkę 2 Mpix do rozmów wideo oraz baterię o pojemności 3000 mAh.

Specyfikacja może nie rzuca na kolana, ale nie jest też zła. Razić może jedynie fakt, że sprzęt waży aż 213,8 g, czyli niemal tyle samo co PS Vita (odświeżony wariant urządzenia ma 219 g). 78point P01 i Much W1 różnią się nieco zastosowanymi nakładkami na system Android, ale oferują niemal te same funkcje programowe. Dotyczy to głównie wsparcia dla popularnych emulatorów.

78poit P01 w Państwie Środka dostępny ma być od 20 sierpnia, a jego cena w przedsprzedaży wynosi 330 dol. (ok 1035 zł). Model Much W1 z kolei trafi do tamtejszej sieci Snail Mobile, więc nie ma co liczyć, że któreś z urządzeń trafi na nasz rynek. Nie zdziwię się jednak, gdy wkrótce na naszym rynku pojawią się podobne konsolofony. Tyle jednak, że nie będą wprowadzać ich chińskie firmy, a nasze mniej znane marki.

Mateusz Żolyniak

komórkomania.pl

Komórkomania.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: telefon do grania | 78poit P01

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje