Sony zaktualizuje oprogramowanie starszych smartfonów?

Sony wygłosiło oświadczenie, które pozwala sądzić, że starsze smartfony z 2011 roku zostaną objęte aktualizacją do Androida Jelly Bean.

Z informacji, która pojawiła się na oficjalnym blogu Sony wynika, że kwestia aktualizacji Xperii do Androida Jelly Bean nie jest jeszcze rozwiązana. Cały czas trwają rozmowy mające na celu ustalenie, które modele zostaną zaktualizowane. Firma nie podała jeszcze żadnych szczegółów na ten temat. Wynika z tego, że zarówno Xperia arc S, jak i Xperia mini pro mogą załapać się na update. Pozostaje jedynie czekać na decyzję japońskiego koncernu.

Reklama

Aktualizacja Androida to temat kłopotliwy. Tak było w przypadku zmiany z wersji 2.3 do 4.0, tak jest i teraz. Trzeba jednak wziąć pod uwagę jedną ważną rzecz. Różnica pomiędzy Androidem 2.3 a Ice Cream Sandwich była spora. Jelly Bean wprowadził jedynie kilka drobnych, ale praktycznych zmian. Nie jest to taki skok jak w przypadku poprzednich wersji, co powinno ułatwić tworzenie update'u.

Sony musi zdecydować się na jeden sensowny ruch. Wszystkie smartfony, które działają pod kontrolą Androida Ice Cream Sandwich, powinny dostać aktualizację do Jelly Bean. Skoro specyfikacja techniczna pozwala na bezproblemowe uruchomienie Androida 4.0, to wersja oznaczona numerem 4.1 również będzie działać prawidłowo.

Mogą się jednak pojawić się problemy techniczne, jak w przypadku Xperii PLAY. Stawiałbym, że nowe Xperia S, P, U, go czy sola dostaną Jelly Bean, ale starsze komórki z początku 2011 roku będą pominięte.

Tomasz Nowak

http://komorkomania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje