Reklama

Snapdragon 820 - LTE Cat12 oraz superszybkie ładowanie z Quick Charge 3.0

Firma Qualcomm chwali się możliwościami swojego nowego i najpotężniejszego układu SoC dla urządzeń mobilnych – Snapdragona 820. Tym razem są nimi LTE Cat12 oraz technologia szybkiego ładowania Quick Charge 3.0.

Układ Snapdragon 820 będzie najmocniejszym w portfolio firmy Qualcomm i znajdzie się na wyposażeniu tegorocznych oraz przyszłorocznych flagowych smartfonów. Warto dodać, że na pewno nie wszystkich, ponieważ równie atrakcyjnymi rozwiązaniami dysponuje Samsung oraz MediaTek. Nic dziwnego, że Amerykanie przygotowują coś naprawdę mocnego.

Reklama

Właśnie dowiedzieliśmy się, że Snapdragon 820 będzie uzbrojony w dwa ciekawe rozwiązania. Pierwszym jest superszybkie LTE Cat12, które umożliwi pobieranie danych z prędkością do 600 Mbps oraz wysyłanie z prędkością do 150 Mbps. Jest to oczywiście rekord.

Nie zabraknie także rozwiązania Advanced Closed Loop Antenna Tuning, które - najprościej rzecz ujmując - poprawi stabilność połączeń i siłę sygnału.

To jednak nie wszystko, ponieważ Qualcomm chwali się, że jego nowy chipset wspiera LTE-U. Umożliwi ono korzystanie z niewielkich nadajników umieszczanych przez operatorów na obszarach o gęstej zabudowie, gdzie zapotrzebowanie na szybki mobilny internet jest największe.

Jeszcze szybsze LTE to tylko jedna z dwóch zapowiedzianych nowości. Kolejną i zdecydowanie ważniejszą dla użytkowników będzie nowa odsłona technologii Quick Charge, oznaczona jako 3.0. Jest ona dwa razy szybsza od Quick Charge 1.0 i 27 proc. szybsza od Quick Charge 2.0. W praktyce oznacza to naładowanie baterii od 0 do 80 proc. w czasie 35 min.

Quick Charge 3.0 to również Intelligent Negotiation for Optimum Voltage, a więc rozwiązanie optymalizujące transfer energii do baterii. Poza tym będzie on współpracował z USB typu C.

Pierwsze smartfony wyposażone w układ Snapdragon 820 mogą zadebiutować na rynku jeszcze w tym roku.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Quick Charge 3.0 | Snapdragon 820

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje