Reklama

SMS-y uzależniają

Polscy użytkownicy telefonów komórkowych znajdują się w europejskiej czołówce pod względem wysyłania krótkich wiadomości SMS. To powoduje, że w naszym kraju coraz powszechniejsze jest zjawisko uzależnienia od SMS-ów.

Nikogo nie dziwi uzależnienie od alkoholu czy nałóg palenia papierosów. Z coraz mniejszym zdziwieniem patrzymy także na uzależnienia od komputerów i internetu, które jeszcze kilka lat budziły u nas zdziwienie.

Reklama

Nowością są uzależnienia związane z nowymi technologiami - na czele z uzależnieniem do SMS-ów. Jak pisze "Dziennik", owa choroba, jak każda inna, może być bardzo groźna.

- Niektórzy gotowi są wysyłać SMS-y z takim zapamiętaniem, że nie zauważą nawet, kiedy zrobią krok w przepaść - przyznaje na łamach "Dziennika" psycholog Waldemar Jaroszuk. Z kolei psycholog Mariola Wargacka przyznaje, że Polaków uzależnionych od telefonu komórkowego jest coraz więcej.

Eksperci zwracają uwagę, że na uzależnienie od SMS-ów ma wpływ m.in. dyskretność formy kontaktu, jaką są krótkie wiadomości tekstowe. Napisanie na klawiaturze telefonu kilku słów jest o wiele prostsze niż wypowiedzenie ich osobiście.

Media2

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: uzależnienie | uzależnienia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL