Reklama

Smartfony serii Galaxy S7 z dwoma różnymi matrycami

Phone Arena donosi, że poszczególne egzemplarze smartfonów Samsunga z serii Galaxy S7 delikatnie różnią się wyposażeniem. O co dokładnie chodzi?

Niektóre testy typu benchmark pokazują nie tylko wynik uzyskany przez telefon, ale również szczegółową specyfikację techniczną. Tym razem aplikacja AIDA64 wykazała, że w smartfonach serii Galaxy S7 Samsung zastosował dwie różne matryce - Sony IMX260 lub własną ISOCELL. Niestety niemożliwe jest, aby przez zakupem przekonać się, z którym wariantem mamy do czynienia.

Reklama

Uważa się, że matryca Sony współpracuje z układami Snapdragon 820, więc te urządzenia sprzedawane są na rynku amerykańskim. Liczne doniesienia pierwszych użytkowników przeczą jednak tej informacji, co oznacza, że region nie ma żadnego znaczenia.\

Nie martwicie się jednak, ponieważ nie jest to pierwszy taki przypadek. Podobna sytuacja dotyczyła ubiegłorocznych modeli S6 oraz S6 Edge. Z kolei smartfony iPhone 6s są sprzedawane z układami A9 produkowanymi przez Samsunga oraz TSMC. We wszystkich przypadkach różnica była tylko na papierze, chociaż z drugiej strony użytkownicy powinni być o takich rzeczach informowani. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama