Samsung zaprasza na premierę nowych urządzeń

Już 20 czerwca w Londynie zaprezentowane zostaną zupełnie nowe produkty Samsunga. Zaproszenie zdradza, że tego dnia ujrzymy urządzenia z serii Galaxy oraz ATIV.

Choć do wydarzenia Samsung Premiere 2013 zostało jeszcze kilka tygodni, o większości nowości, które prawdopodobnie zobaczymy tego dnia, wiemy całkiem sporo już od jakiegoś czasu.

Reklama

Pierwszą z nowości ma być Galaxy S4 Active, który kilka dni temu został uchwycony na wideo. Jak wynika z ostatnich przecieków - jego kurzo- i wodoodporna obudowa skrywać będzie 5-calowy wyświetlacz, dwurdzeniowy procesor Snapdragon S4 Plus oraz aparat 8 Mpix.

Mówi się także o urządzeniu o nazwie Galaxy S4 Zoom. Jego głównym atutem ma być 16-megapikselowy aparat z zoomem optycznym i optyczną stabilizacją obrazu (podobny do tego, jaki znajdziemy w modelu Galaxy Camera). Poza dobrym aparatem model ma się cechować również 4,3-calowym ekranem o rozdzielczości 960 x 540 pikseli.

Jedną z najbardziej oczekiwanych nowości jest Galaxy S4 mini, czyli mniejszy odpowiednik najnowszego flagowca Samsunga. Smartfon ten napędzany będzie przez dwurdzeniowy procesor Exynos 5210 o taktowaniu 1,6 GHz wspierany przez 1 lub 2 GB pamięci RAM. Przód urządzenia ma zdobić 4,3-calowy wyświetlacz 960 x 540, a do wykonywania zdjęć posłuży 5-megapikselowy aparat. Istnienie modelu S4 mini jest już w zasadzie pewniakiem, gdyż przez kilka godzin był on widoczny na oficjalnie stronie internetowej Samsunga.

Czy na tym rodzina Galaxy się zamknie? Tego jeszcze nie wiadomo. Sporo osób oczekuje, że 20 czerwca zadebiutuje także Galaxy Note III, jednak wydaje się to mało prawdopodobne. Przede wszystkim Samsung nie chciały raczej, by tak ważna dla niego premiera została przyćmiona przez wysyp innych produktów (i odwrotnie). Nowemu - zgodnie z tradycją - Note’owi poświęcona zostanie raczej osobna prezentacja w trakcie trwania wrześniowych targów IFA 2013.

Z zapowiedzi wynika, że na Samsung Premiere 2013 pojawi się także nowy produkt (lub produkty) z rodziny ATIV. Wygląda więc na to, że Samsung nie zamierza rezygnować z platformy Windows Phone, mimo niemal całkowitej dominacji Nokii na tym rynku.  Jakich nowości z tym systemem możemy oczekiwać?  Tego na razie nie wiadomo, ale do dnia premiery z pewnością pojawi się jeszcze niejeden przeciek na ten temat.

Miron Nurski

komorkomania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje