Reklama

Samsung szykuje smartfona z wyświetlaczem nawiniętym na jego boki

Niedawno do sprzedaży trafił Galaxy Round, czyli pierwszy na świecie smartfon wyposażony w elastyczny wyświetlacz. Model ten ma jedynie zademonstrować możliwości technologiczne Koreańczyków, ale niewykluczone, że w przyszłym roku podobne rozwiązanie zostanie wykorzystane bardziej kreatywnie.

Urządzenie wyposażone w ekran nachodzący na jego boki kojarzy się z prototypem, który został zaprezentowany przez Samsunga na początku stycznia. Bloomberg donosi, że rozwiązanie to ma umożliwić wygodne odczytywanie powiadomień i wiadomości. Czy faktycznie coś takiego może okazać się użyteczne?

Reklama

Gdy w 2007 roku Steve Jobs prezentował pierwszego iPhone’a, skrytykował smartfony konkurencji za przyciski fizyczne. Jego zdaniem ich wadą było to, że się nie zmieniają i podążają za użytkownikiem do każdej aplikacji bez względu na to, czy ta ich akurat potrzebuje. Problem w tym, że niemal po siedmiu latach idea ta przyjęła się jedynie częściowo. O ile fizyczne klawiatury faktycznie poszły w odstawkę, o tyle przyciski do regulacji głośności, Home, spusty migawki czy przyciski zasilania wciąż są.

A jednak większość z nich - dzięki rozwiązaniu Samsunga - można by zastąpić przyciskami wirtualnymi.

Wyobraźmy sobie, że uruchamiamy aparat, a boczna krawędź urządzenia momentalnie zamienia się w panel kontrolny ze spustem migawki i wirtualnymi suwakami odpowiedzialnymi za regulację ostrości i przybliżenia. W odtwarzaczu muzycznym na boku smartfona mogłyby się pojawiać przełączniki, pasek przewijania i volume rocker. Możliwości są nieograniczone. Dzięki zastosowaniu technologii AMOLED wszystkie przyciski aktywowałyby jedynie niewielką powierzchnię ekranu, co byłoby nie tylko wygodnym i ergonomicznym rozwiązaniem, ale również energooszczędnym.

Z dotychczasowym przecieków wynika, że wspomniane urządzenie pojawi się na rynku już w przyszłym roku. Czy zakrzywiony ekran pokryje trzy boki Galaxy S5, Galaxy Note’a 4 czy smartfona, który trafi do zupełnie nowej rodziny produktów? Tego na razie nie wiadomo. Należy pamiętać, że na razie o tym rozwiązaniu mówi się jedynie w kontekście wyświetlania powiadomień.

Miron Nurski

komórkomania.pl


Komórkomania.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: smartfon z zakrzywionym ekranem | smartfon Samsunga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje