Reklama

Samsung Omnia - wszystko w kieszeni

Najlepszy telefon dotykowy na rynku? SGH-i900 "Omnia" jest kreowana na alternatywę dla iPhone'a oraz Diamond Touch. Czy słusznie?

W języku łacińskim słowo "Omnia" oznacza tyle, co "wszystko" . Dość odważna nazwa, jak na telefon komórkowy - trzeba przyznać. Jednak patrząc na specyfikację SGH-i900 rzeczywiście można odnieść wrażenie, że telefonowi wiele nie brakuje. Jednak to mogą być tylko pozory. Sprawdźmy, jak Omnia sprawdza się w praktyce.

Reklama

Wygląd

Telefon na pierwszy rzut oka robi lepsze wrażenie, niż przykładowo HTC Touch Diamond. Obudowa z hartowanego szkła oraz aluminiowa obwoluta sprawiają, że Omnia prezentuje się solidnie i bardzo elegancko. Samsung do minimum ograniczył klawisze, dzięki czemu na obudowie znajdziemy jedynie przyciski odpowiedzialne za odbieranie i kończenie rozmów, a także przyciski zmieniające poziom głośności i spust migawki/przejście do menu głównego. Nie zabrakło znanego z innych smartfonów serii "i" touchpada przypominającego rozwiązanie znane z notebooków.

Telefon ma wymiary 112 na 57 na 12,5 mm i waży 122 g. Dzięki temu dobrze leży w dłoni, bez problemów mieści się w kieszeni i nie sprawia problemów podczas użytkowania. Ekran z hartowanego szkła gwarantuje, że nie będziemy musieli martwić się o porysowania. Dodatkowo z boku telefonu mamy miejsce na podpięcie stylusa, który ułatwi korzystanie z ekranu dotykowego.

Podsumowując, pod kątem stylistyki oraz wykończenia Omnia prezentuje się naprawdę dobrze. Samsung nie po raz pierwszy pokazał, że potrafi wyprodukować dobrze prezentujący się telefon. Pytanie: czy sprawdza się on dobrze w praktyce?

Dotykamy

Telefon włączy się po kilkunastu sekundach. Całość działa na systemie operacyjnym Windows Mobile 6.1 - z wszystkimi tego plusami i minusami. Na bazie Windowsa Samsung przygotował własną nakładkę, która korzysta z rozwiązania TouchWiz, znanego chociażby z F480. Główne menu Omnia ma kilka opcji w postaci dużych ikon (SMS-y, obsługa multimediów, ustawienia etc). Dodatkowo samemu możemy wybrać, które opcje programy chcemy wyciągnąć do głównego menu.

TouchWiz pozwala także na optymalizację własnego pulpitu - tutaj do gry wchodzi element charakterystyczny tylko dla TouchWiz, czyli widżety. Na pulpit możemy wyciągnąć m.in. zegar, odtwarzacz multimedialny, notatnik czy przychodzące do nas SMS-y. Mechanizm sprawdza się w praktyce bardzo dobrze, chociaż mamy ograniczoną przez Samsunga liczbę widżetów.

Nawigacja dotykowa po przygotowanych przez Samsunga nakładkach nie sprawia problemów, przy każdym dotyku czujemy wibrację (możemy wyłączyć tę opcję). Pisanie SMS-ów odbywa się przy pomocy standardowego panelu naśladującego klawiaturę. Dzięki akcelerometrowi klawiatura może zostać usytuowana w poziomie.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: iphone | Touch | wi-fi | bateria | problemy | ekran | wideo | SGH | menu | samsung | telefon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje