Reklama

Samsung kończy z plastikiem

Phone Arena donosi, że Samsung pracuje nad nowymi materiałami, które zostaną wykorzystane przy tworzeniu smartfonów w przyszłym roku. O jakie materiały chodzi?

Spośród najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do tworzenia obudowy możemy wymienić: aluminium, poliwęglan i plastik. Ostatnie dwa to zbliżone do siebie tworzywa sztuczne, ale materiał wykorzystywany głównie przez Nokię jest o tyle lepszy, że nie mamy do czynienia z odpryskami czy też zarysowaniami, co stanowi ogromną zaletę w stosunku do zwykłego plastiku.

Reklama

Ale nawet plastik został na tyle dopracowany, że Samsung może skutecznie tworzyć z niego obudowy swoich najważniejszych urządzeń mobilnych. Zalety takiego rozwiązania to zdecydowanie niższa waga i mniejsze koszty produkcji. Jednak wielu potencjalnych klientów Samsunga rezygnuje np. ze smartfonów serii Galaxy ze względu właśnie na śliski i niezbyt dobrze prezentujący się plastik.

Według najnowszych doniesień Samsung pracuje w swojej fabryce w Gumi (Południowa Korea) nad nowymi materiałami, które zostaną wykorzystane przy tworzeniu smartfonów w przyszłym roku. Oprócz zmiany plastiku na aluminium z elementami magnezu i poliwęglanu, dodatkowo ma zostać stworzony na nowo design wszystkich urządzeń.

Jest niemal pewne, że wszystkie nowe rozwiązania zostaną wykorzystane przy projektowaniu smartfona Galaxy S5.

Łukasz Pająk

Dowiedz się więcej na temat: samsung | Samsung Galaxy S5 | Smartfon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje