Samsung aktualizuje Galaxy S4

Galaxy S4, dwuletni flagowy model Samsunga, otrzymał ważącą 330 MB aktualizację, która od strony wyglądu zmienia niewiele, ale w rzeczywistości oferuje dwa znaczące usprawnienia.

Zacznijmy jednak od funkcji, która została usunięta wraz z Androidem 5.0 Lollipop. Mowa o trybie "Cichy", za którym wielu użytkowników "Lizaka" wciąż tęskni. Niemniej jednak Galaxy S4 - po roku od premiery - otrzymał nowe zabezpieczenia Knox 2.0, które pierwotnie zostały zaprezentowane razem z Galaxy S5. Patrząc pod kątem prostego użytkownika, ma on pewność, że teraz w każdej chwili jego dane są chronione, nawet przy korzystaniu z niezależnych od Samsunga aplikacji ze sklepu Play. Dodatkowo także pojawiły się nowe zabezpieczenia biometryczne. Niemniej jednak samo słowo "Knox" nie zostało ciepło przyjęte przez nieoficjalnych deweloperów i osób, które lubią modyfikować swoje urządzenia.

Reklama

Na koniec, w gwoli formalności. Aktualizacja nie zwiększa numeru systemu i wciąż jest to Android w wersji 5.0.1, a samo oprogramowanie dostępne jest dla Galaxy S4 I9500. Na odmianę dla popularniejszej u nas wersji flagowego Samsunga jeszcze trzeba poczekać. Tylko jak upatrujecie się na zabezpieczenia Knox?

Łukasz Pająk

Dowiedz się więcej na temat: samsung | Android

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje