Reklama

Polak i jego komórka

Telefon komórkowy to gadżet, który coraz bardziej wkracza do naszego życia. Jest m.in. sposobem na podtrzymanie kontaktu z bliskimi. Dlatego duża część Polaków nie wyobraża sobie urlopu bez telefonu.

"Rzeczpospolita" opublikowała wyniki sondażu GfK Polonia, który pokazuje, że 40 proc. Polaków nie wyobraża sobie urlopu bez telefonu komórkowego. Telefon wyprzedza inne aparat fotograficzny (30 proc.) czy radio (15 proc.).

Reklama

Do mobilnego gadżetu najbardziej przywiązani są ludzie młodzi, aż 79 proc. studentów nie wybiera się bez komórki na wakacje. Mniej przywiązani do telefonu są specjaliści, dyrektorzy i właściciele firm - jedynie 57 proc. z nich nie wyobraża sobie urlopu bez telefonu.

Psycholodzy nie są zdziwieni takimi wynikami. Jak twierdzą, telefon odgrywa bardzo ważną rolę w życiu towarzysko-emocjonalnym. Mniej przywiązani jesteśmy do Internetu oraz komputera. Bez dostępu do internetu nie wyobraża sobie 6 proc. Polaków, bez laptopa - 5 procent.

Przypomnijmy, że według danych GUS na koniec czerwca 2009 roku w Polsce funkcjonowało 44,427 mln aktywnych kart SIM i jest to najwięcej w historii. Penetracja rynku komórkowego wyniosła 116,5 proc.

Media2

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: telefon | komórka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje