Reklama

Pierwszy Huawei z Windows Phone 8 już w przyszłym tygodniu

Od dłuższego wiedzieliśmy, że Huawei będzie jednym z pierwszych producentów, którzy zaprezentują urządzenia z Windows Phone 8. A pierwsze z nich może pojawić się jeszcze we wrześniu.

Jak donosi azjatycki portal WINP, premiera smartfona odbędzie się 25 września. Problem w tym, że na razie za dużo o nim nie wiadomo. Urządzenie ma się nazywać Ascend W1, czyli Huawei chce pozostać przy serii znanej z urządzeń z Androidem. W ofercie znajdzie się szeroki wybór kolorów: czarny, biały, niebieski i różowy.

Reklama

Chociaż Huawei nie kojarzy się z najwyższą półką, to nowy produkt ma konkurować z samą Lumią 920. A żeby nie przegrać z kretesem, jego cena musi być znacząco niższa. Przynajmniej w Europie, gdzie marka Nokii jest nieporównywalna do Chińczyków.

Nic więcej o modelu nie wiadomo, ale ze specyfiki systemu oczywistym wydaje się zastosowanie dwurdzeniowego układu Snapdragon S4. Najbardziej prawdopodobna wielkość ekranu to przekątna 4,3-4,5 cala, czyli taka jak w przypadku pozostałych wyższych modeli serii Ascend.

Huawei nie będzie miał łatwiej drogi, w końcu mobilne okienka wymuszają niektóre elementy urządzenia, a o większym zmienianiu wyglądu systemu można pomarzyć. Wyższa półka będzie prawdopodobnie oblegana przez Nokię, HTC i Samsunga, którzy znają rynek lepiej niż producent ze wschodu. Dodatkowe usługi to element, w którym Huawei nie ma najmniejszych szans, więc pozostaje jedno wyjście - walka cenowa. W przeciwnym wypadku Ascend W1 pozostanie niezauważony.

Michał Brzeziński

http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje