Reklama

Omnia II - najlepsza komórka z Windows?

Samsung powraca na rynek ze swoim sztandarowym telefonem - Omnia, z łacińskiego "wszystko". Czy druga wersja tego popularnego telefonu wnosi coś nowego?

Omnia była - i nadal jest - jednym z najciekawszych smartfonów wprowadzonych na rynek przez Samsunga. Jego "duchowym następcą" był Omnia HD, który oprócz większego ekranu różnił się także od swojego poprzednika systemem operacyjnym - korzystał on z Symbiana w wersji dotykowej. Wraz z premierą Windows Mobile 6.5 zadebiutowały także nowe telefony - Omnia II ma być forpocztą dla nowego systemu.

Reklama

Otwieramy pudełko

W pudełku znajdziemy telefon oraz wszystkie standardowe dodatki - nie zabrakło rysika, który można doczepić do telefonu. Trzeba przyznać, że wygląda on trochę dziwnie, zwisając z telefonu. Samsung powinien znaleźć inne rozwiązanie dla umieszczenia tego dodatku.

Omnia II prezentuje się dość standardowo. Telefon ma rozmiary 118 na 59,6 na 11,9 mm i waży 117 g. Duże rozmiary wiążą się oczywiście z ekranem - ma on przekątną wynoszącą aż 3,7 cali. To naprawdę dużo - niewiele komórek ma ekran o większej przekątnej (np. Touch HD2 - 3,8"). Uwagę zwraca także pentagonalny przycisk, jaki można znaleźć na dole obudowy (pod nim nie kryje się nic nadzwyczajnego - przejście do menu głównego). Reszta przycisków to standard.

Chociaż nie można mieć bezpośrednich zarzutów do wykonania Omnia II, tak naprawdę ten smartfon w żadnej mierze nie jest synonimem innowacji . Samsung mógłby zaskoczyć nas trochę bardziej.

Problemy z Windowsem

O tym, co potrafi Windows Mobile 6.5 można przeczytać TUTAJ. Opiszmy natomiast nowości pojawiające się w Omnia II. Po pierwsze, dostajemy interfejs TouchWiz 2.0, czyli sztandarowe widżety przygotowane przez Samsunga (m.in. od ikon serwisów społecznościowych na odtwarzaczu czy kalendarzu kończąc). Widżety można umieścić na jednej z trzech plansz pulpitu. To rozwiązanie nie musi podobać się każdemu.

Drugą nowością jest interfejs 3D, czyli animowany sześcian na którym umieszczono ikony m.in. galerii oraz odtwarzacza multimedialnego. Jest to dość efektowne rozwiązanie, ale tak naprawdę to kolejne menu - po pulpicie, menu głównym i menu Windows Mobile 6.5! Dlaczego użytkownik musi przekopywać się przez tyle menusów? Nie wiadomo.

Jak sprawuje się system operacyjny? Chciałoby się napisać, że bezproblemowo, ale tak, niestety, nie jest. Ekran dotykowy nie za każdym razem od razu reaguje na nasze komendy, przez co niektóre opcje musimy wciskać więcej niż raz. Ponadto sam system lubi działać z poślizgiem, szczególnie pulpit i TouchWiz (ten problem znamy z wcześniejszych wersji). Kombinacja tych dwóch przeszkód sprawia, że obsługa Omnia II w pewnych momentach nie należy do najprzyjemniejszych wśród telefonów.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: telefon | komputer | menu | komórka | samsung

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje