Reklama

Nokia zapowiada powrót na rynek smartfonów!

Nokia wraca na rynek ze smartfonami i tabletami z oprogramowaniem Android! Tym razem oficjalnie. Informacja pochodzi prosto z Finlandii.

Nokia z dumą zapowiedziała swój powrót na rynek mobilnych urządzeń z Androidem. Nowe smartfony i tablety powstaną w ścisłej współpracy z fińską firmą HMD, która otrzyma pełną licencję na produkcję tego sprzętu. Nokia Technologies zadba o oprogramowanie oraz aplikacje. Nie wiadomo, kto będzie odpowiedzialny za wygląd produktów.

Reklama

Finowie zapowiadają, że minie chwila zanim rynek zaleje fala nowych smartfonów i tabletów, ale praca wre i wszystko jest na dobrej drodze. Jednocześnie dziękuje za wsparcie i wiarę w udany powrót.

Warto wyjaśnić, że po przejęciu przez Microsoft działu Nokii odpowiedzialnego za produkcję urządzeń, Finowie stracili prawo do posługiwania się swoją marką w kontekście smartfonów do końca bieżącego roku. Zapis powoli wygasa, więc machina rusza pełną parą. 

Jednocześnie Microsoft poinformował, że za kwotę 350 mln dol. sprzedał chińskiemu Foxconnowi dział Nokii zajmujący się produkcją klasycznych komórek. Prawda do posługiwania się marką w ich kontekście miał do 2024 roku.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: smartfon Nokii

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje