Reklama

Nokia z Androidem coraz bliżej?

Nokia X, czyli smartfon fińskiej firmy oparty na Androidzie, to mocno wyczekiwany przez wielu produkt, który owiany jest wielką tajemnicą. Niektórzy poddają pod wątpliwość jego istnienie, jednak najnowsze informacje wskazują, że już niedługo nastąpi prezentacja długo wyczekiwanej Nokii.

"Wall Street Journal" powołując się na własne źródła informuje, że Nokia X zostanie zaprezentowana już pod koniec lutego, podczas targów Mobile World Congress. Fińska firma co prawda rozesłała już zaproszenia na swoją konferencję, jednak nie zawarła w nich informacji, czego będzie ona dotyczyć. Można się spodziewać kilku nowych premier, a wśród nich być może znajdzie się także urządzenie z Androidem. 

Reklama

Według dostępnych przecieków, Nokia X będzie posiadać mocno zmodyfikowany system Android, który nie przypomina aktualnie dostępnych rozwiązań. Niektóre informacje wskazują, że system ten będzie zamknięty na Google Play, wykorzystując własny, autorski sklep z aplikacjami. Podobne rozwiązanie już teraz posiada Amazon w swoich tabletach Kindle Fire.

Prezentacja Nokii z Androidem byłaby dziwnym posunięciem, biorąc pod uwagę, że fińska firma została przejęta przez Microsoft, który jest autorem konkurencyjnego mobilnego systemu operacyjnego - Windows Phone. Należy jednak zaznaczyć, że transakcja pomiędzy korporacjami nie została jeszcze sfinalizowana i oficjalnie Nokia jest samodzielnym podmiotem.

Źródło informacji

instalki.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Nokia | Android

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje