Reklama

Nokia N96 - komórkowy telewizor

Jeśli N95 można było nazwać "multimedialnym kombajnem", N96 powinna funkcjonować jako "multimedialny lotniskowiec". Czy Nokia przygotowała godnego następcę kultowego N95? Odpowiedź w jednym z pierwszych testów w Polsce.

Nokia dzięki swojej Nseries stała się królem telefonów multimedialnych. Od momentu premiery N95, telefonu robiącego furorę także na naszym rynku, żadna inna firma przez wiele miesięcy nie mogła dogonić Finów. Czas biegnie jednak nieubłaganie, a kto stoi w miejscu - ten się cofa. Po drodze takie telefony jak iPhone pokazały zupełnie inny aspekt telekomunikacji, a Nseries - chociaż nadal zaskakująca jakością - straciła trochę na swoim blasku. Odświeżyć markę telefonów z serii N miał za zadanie N96. Czy udało się?

Reklama

Pierwsze wrażenie

W dużym pudełku z telefonem znajdziemy N96, baterię (BL-5F), kabel do transmisji danych, kabel wideo, stereofoniczne słuchawki ze zdalnym sterowaniem, ładowarkę samochodową i ładowarkę podróżną. Nie zabrakło oczywiście oprogramowania. A gdzie karta? N96 ma 16GB pamięci flash (jest oczywiście slot na karty microSD, a nawet microSDHD). Zatem na start dostajemy wszystko, co potrzebne.

Pierwsze spojrzenie na N96 i od razu w oczy rzuca się wielkość telefonu. Nowa nokia co prawda ważny 125g, ale ma 103 mm długość, 55 mm szerokości i grubość 18 mm (miejscami do 20 mm). Zatem N96 gabarytami nie przypomina standardowej komórki, jednak przy tak silnym nacisku położonym na multimedia - komórka siłą rzeczy musi być większa.

Wcześniej wspominałem o niewielkiej wadze, jak na takie rozmiary - udało się to osiągnąć przez plastikową obudowę. Chociaż zrobiona została ona z dobrej jakości plastiku, daleko jej do aluminiowych wykończeń stosowanych przy innych komórkach. Telefon przez to stwarza wrażenie niezbyt solidnego, szczególnie mechanizm slidera. To co prawda tylko pozory, jednak N95 prezentowało się swego czasu ciekawej.

Skoro w temacie mechanizmu slidera - N96 to podwójny slider. Oznacza to, że z jednej strony - po otwarciu telefonu - zobaczymy panel alfanumeryczny, a po przeciągnięciu mechanizmu w drugą stronę zobaczymy panel multimedialny z przyciskami do obsługi wideo oraz muzyki. Przeciągnięcie mechanizmu slidera do pozycji multimedialnej sprawia także, że ekran z wertykalnego przestawia obraz na horyzontalny - w sam raz do oglądania filmów.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: iphone | gps | panel | menu | wideo | telewizor | komórkowy | multimedialny | telefon | Nokia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje