Reklama

Nokia N8 - z aparatem 12 Mpix i Symbian^3

Nokia zaprezentowała telefon N8 - najbardziej zaawansowany smartfon firmy. Urządzenie korzysta z systemu operacyjnego Symbian^3 i ma aparat o rozdzielczości 12 Mpix z możliwością nagrywania w HD. Ale to nie wszystko.

N8 ma wyjście HDMI, zintegrowaną telewizję internetową i darmową nawigacja. Co więcej - już od rozpoczęcia sprzedaży w Ovi Sklepie dostępnych będzie kilka tysięcy aplikacji do pobrania, także przygotowanych specjalnie na to urządzenie. Nokia N8 będzie dostępna od trzeciego kwartału 2010, cena powinna wynieść 370 euro (bez podatków i dopłat). Telefon dostępny będzie w 5 kolorach: czarnym, białym, zielonym, pomarańczowym i niebieskim.

Aparat... fotograficzny

Reklama

Nokia N8 wyposażona jest w 12-megapikselowy aparat z optyką marki Carl Zeiss i ksenonową lampą błyskową. Umożliwia nagrywanie wideo z jakością HD (1280x720 p.) i edycję filmów przy użyciu wbudowanych narzędzi. Urządzenie to może też służyć jako przenośne centrum rozrywki - dzięki wejściu HDMI można podłączyć je do zestawu kina domowego i oglądać filmy w HD z dźwiękiem Surround Dolby Digital Plus. Nokia N8 udostępnia także usługi telewizji internetowej z programami, wiadomościami i rozrywką z takich kanałów jak CNN, E! Entertainment, Paramount i National Geographic. Wszelkie zdjęcia i filmy użytkownik może gromadzić dzięki 16GB pamięci wewnętrznej urządzenia. Nowy smartfon wyposażony będzie w ekran AMOLED typu multitouch o przekątnej 3,5"

Nowy smartfon Nokia daje dostęp do serwisów Facebook i Twitter bezpośrednio z pulpitu, dzięki czemu możemy na bieżąco komentować, czytać i wysyłać wiadomości, aktualizować status, udostępniać swoją lokalizację i zdjęcia. Ponadto smartfon przenosi wydarzenia z serwisu Facebook bezpośrednio do naszego kalendarza.

Symbian^3 w akcji

Nokia N8 oparta jest na najnowszej wersji oprogramowania dla smartfonów - Symbian^3. Jakie nowości niesie nowy system? M.in. obsługę ekranu dotykowego typu multitouch (np. powiększanie obrazu na ekranie przez rozsuwanie palców). Smarton umożliwia pełną personalizację na kilku aktywnych ekranach, które można wypełnić aplikacjami i widżetami oraz przełączać szybkim ruchem palca. Nowa architektura grafiki 2D i 3D wykorzystuje w pełni możliwości akceleratora sprzętowego urządzenia. Symbian potrzebował nowej wersji - ciekawe, czy debiutujący system będzie dobry?

Qt dla twórców oprogramowania

Nokia N8 jest pierwszym urządzeniem Nokia zintegrowanym ze środowiskiem programistycznym Qt. Środowisko to upraszcza tworzenie oprogramowania. Raz opracowana aplikacja może być następnie wdrożona w różnych wersjach systemu Symbian oraz innych platformach oprogramowania. Nokia udostępniła także zestaw programistyczny Nokia Qt SDK w początkowej wersji beta, by twórcy aplikacji mogli zapoznać się z możliwościami Qt.

INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: telefon | urządzenie | Smartfon | Symbian | Nokia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje