Reklama

Nokia E61 i tajemniczy skrót "Szuk. w Urz."

Czytaj ze zrozumieniem

Reklama

Są jeszcze dwie funkcje, które w Nokiach bardzo mi się podobają. Pierwsza to wymawianie nazwy numeru dzwoniącego do mnie. Jeśli więc zadzwoni mój zastępca, to nie muszę odrywać się od innych zajęć, bo melodia przerywana jest informacją, że próbuje ze mną porozmawiać.

"Marcin". Druga funkcja niestety nie działa poprawnie i to mimo uważnego przeczytania instrukcji. Zamiast czytać wiadomość tekstową samemu, może to za nas zrobić telefon. Niestety testowy egzemplarz zna tylko język angielski. Czytanie więc wiadomości przesłanych po polsku

brzmi niezmiernie ciekawie. Instrukcja mówi o tym, że oprogramowanie do odczytu po polsku można znaleźć na stronach internetowych? ale chyba jeszcze dokładnej muszę szukać.

Rozmawiaj przez internet

Nowa Nokia, choć tak wszechstronna nie potrafi, niestety, poradzić sobie z szybszym niż UMTS transferem danych. Wada ta wydaje się być zrekompensowana dostępem do WLAN. Internetowe strony na ekranie telefonu można więc przeglądać z taką szybkością jak pozwala na to sieć bezprzewodowa. Dzięki temu można też E61i wykorzystać jako telefon do rozmów internetowy (czyli przez VoIP).

Użytkownicy, którzy zamienią dobre na lepsze, będą też musieli się przyzwyczaić do klawiatury. Nie chodzi tu bynajmniej o "zwykłe" klawisze, bo telefon ma pełną klawiaturę QWERTY, ale o organizację menu. W E61i jest więcej przycisków funkcyjnych. Ale przyznam, że pomimo wielu miesięcy użytkowania poprzedniczki Nokia E61i od razu wydała mi się łatwiejsza w obsłudze. Dodanie klawiszy też w tym wypadku wyszło na dobre.

A jednak lepsze

Patrząc na popularność urządzeń Nokii z serii E opisywanemu produktowi równie ż wróżyć można wiele dobrego. Zwłaszcza że w testowanym przez nas egzemplarzu nie znaleźliśmy, na szczęście, najpoważniejszych wad poprzednika. Wysyłanie SMS-a odbywało się więc natychmiastowo (a nie po minucie czekania), telefon nie zawieszał się przy wysyłaniu maili. Wygląda więc na to, że druga odsłona Nokii E61 jest bardzo udana.

Piotr Rabiej

Technikalia

Częstotliwość działania: Dualmode:

WCDMA PS; EGSM 850/900/1800/1900 MHz, WLAN

Wymiary: 117x70x13.9 (/11.5) mm

Waga: 150 g

Wyświetlacz: 320x240 pikseli, 16 mln kolorów

Czas czuwania: do 13 dni

Czas rozmów - do 5 godz.

Pamięć: Do 60 MB pamięci podręcznej, rozbudowa za pomocą kart pamięci microSD (do 2 GB)

Platforma oprogramowania: Series 60 3rd edition

Aparat fotograficzny: 2 miliony pikseli

Dowiedz się więcej na temat: menu | telefon | Nokia | skrót

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje