Reklama

Nokia 1100 - najpopularniejsza komórka świata

Nokia ma na swoim koncie kolejny sukces - telefon Nokia 1100 to najlepiej sprzedające się urządzenie elektroniki konsumenckiej na świecie.

Telefony komórkowe nie zawsze były multimedialnymi kombajnami, które są wykorzystywane do dzwonienia tylko "przez przypadek". Do grupy czysto użytkowych telefonów zalicza się Nokia 1100, która zadebiutowała na rynku w 2003 roku. Fińska firma właśnie ogłosiła, że model ten sprzedał się w ponad 200 milionach egzemplarzy.

Reklama

Lepiej niż PlayStation 2

Jest to absolutny rekord, pierwsze urządzenie przeznaczone dla klienta indywidualnego, które przekroczyło pułap 200 milionów sprzedanych egzemplarzy. W ten sposób Nokia i jej telefon pobiły Sony PlayStation 2 (ponad 115 milionów sprzedanych konsol), Apple i jego iPody (ponad 100 milionów) oraz Motorolę i telefon MOTORAZR (ponad 50 milionów).

Skąd taki ogromny sukces? Głównym powodem fenomenu Nokia 1100 jest oczywiście przystępna cena - Nokia doskonale zgrała premierę 1100 z boomem na telefonię komórkową w krajach Europy Środkowo-Wschodniej oraz w krajach Trzeciego Świata. Zresztą to Nokia 1100 była miliardowym sprzedanym telefonem Nokii, trafiając do klienta w dalekiej Nigerii. Nie przez przypadek przedni panel rekordowej komórki był specjalnie skonstruowany, tak aby chronić wnętrze urządzenia przed piaskiem. Zadbano także o wytrzymałą obudowę z antyślizgowymi bokami i silikonową klawiaturę.

W telefonie Nokia 1100 nie zabrakło nawet dodatku w postaci wbudowanej latarki, którą uruchamia się poprzez dwukrotne naciśnięcie klawisza z literą "c".

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: urządzenie | firma | telefony komórkowe | telefony | komórka | telefon | Nokia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje