Reklama

Nadchodzi kolejny iPhone?

Dziennik "The Wall Street Journal" informuje, że Apple zamierza zrezygnować z prowadzonej w niektórych krajach polityki wiązania się tylko z jednym operatorem i przygotowuje następny model iPhone'a.

W Stanach Zjednoczonych kolejnym partnerem - po AT&T - mógłby być Verizon Wireless. Zarazem oznaczałoby to, że nowy iPhone będzie aparatem w wersji CDMA - taka bowiem metoda wielodostępu do medium transmisyjnego jest stosowana w sieci Verizona. AT&T także korzysta z wielodostępu z podziałem kodowym, ale nie na terenie całego kraju; część stanów musi się zadowolić technologią GSM z właściwymi jej ograniczeniami w dziedzinie transmisji, pokonywanymi właśnie przez system CDMA i sieci trzeciej generacji.

Reklama

Według pogłosek nowy telefon miałby się nazywać iPhone HD, ale niewykluczone, że nazwa jest zmyślona: przed kilkoma tygodniami taki sam tytuł nosił satyryczny fotomontaż poświęcony iPhone'owi. Rozsądniejsze wydają się przypuszczenia, że następca modelu 3GS otrzyma ekran o wyższej rozdzielczości - niewykluczone, że wyniesie ona 960×640 punktów. Model 3GS wyświetla obraz o rozdzielczości 480×320 pikseli. Mająca się pojawić druga kamera (z przodu telefonu) pozwalałaby na prowadzenie rozmów wideo. Takie udogodnienie nie jest nowością: wiele aparatów ma już od lat wbudowywane kamery do połączeń wideo, ale prawie wcale się ich nie używa. Plotki przypisują oczywiście nowemu iPhone'owi szybszy procesor - być może nawet A4, czyli układ zastosowany także w iPadzie. Nowa obudowa ma być ponoć o wiele bardziej płaska - w takiej sytuacji A4 w iPhonie miałby pracować z niższą częstotliwością taktowania (według pogłosek byłoby to 600 MHz, zamiast 1 GHz w iPadzie).

Niewykluczone, że w nowym modelu znikną ograniczenia co do wielozadaniowości - tak przynajmniej wynikałoby z pojawiających się od dłuższego czasu spekulacji na temat czwartej wersji iPhone OS-a. Na razie jednak nie wiadomo, czy nowe wydanie systemu trafiłoby na iPhone'a, czy też znalazłoby zastosowanie wyłącznie w iPadzie. Przypuszczalnym terminem debiutu kolejnego iPhone'a jest 22 czerwca, czyli niemal rocznica premiery aparatu iPhone 3GS. Jednak dopiero wtedy, kiedy dojdzie do prawdziwej prezentacji, przekonamy się, które punkty z listy życzeń użytkowników zostały zrealizowane przez Apple'a.

HeiseOnline

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: apple | Wall Street Journal | iphone

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje