Modułowy smartfon będzie gotowy jeszcze w tym roku!

Google nie daje za wygraną. Modułowy smartfon znany pod nazwą Project Ara ma trafić na rynek w przyszłym roku – donosi serwis Slashgear.

Wersja deweloperska ma być dostępna w czwartym kwartale bieżącego roku - zapewnia Google. I co najważniejsze, ma być nie tylko przełomowa ze względu na modułowość, ale również smukła i naprawdę ładna - każdy moduł ma nieco inny kolor, więc na tyłach smartfona może się dużo dziać.

Reklama

Sama modułowość jest dokładne tym, na co wskazuje nazwa. Poszczególne elementy wyposażenia będzie można samodzielnie wymieniać  - na nowe lub lepsze. Dotyczy do modułu dźwięku, baterii, aparatu czy odpowiedzialnego za monitorowanie aktywności użytkownika. Sam proces wymiany ma być banalnie prosty i nie wymagać nawet ponownego uruchomienia smartfona.

Czekamy na rozwój wydarzeń, a tymczasem polecamy wideozapowiedź tego niezwykłego smartfona.

Warto dodać, że o modułowość otarło się LG w modelu G5. W konsekwencji dostaliśmy wymienną baterię i uchwyt ułatwiający robienie zdjęć. Jest również moduł audio, który najbardziej nawiązuje do Ary. Niestety, całość okazała się nietrafionym pomysłem.

Dowiedz się więcej na temat: Project Ara | modułowy smartfon

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje