Moc multimediów w Samsung Galaxy A5 (2017)

Galaxy A5 LTE od Samsunga to wysokiej klasy telefon o nieprawdopodobnych wprost możliwościach multimedialnych. Smartfon został zaprojektowany z najwyższą starannością, a przy jego wykonaniu wykorzystano wyłącznie klasowe podzespoły. Dlatego też z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Telefony multimedialne

Jeszcze nie tak dawno telefony były bardzo prostymi urządzeniami, które oferowały dosyć ubogą funkcjonalność, szczególnie w porównaniu z dzisiejszymi komórkami. Zastąpiły je smartfony, które poniekąd są przenośnymi i niewielkimi komputerami z możliwością wykonywania połączeń. Udogodnienia takie jak stały dostęp do Internetu stały się już standardem, projektanci i konstruktorzy postanowili więc pójść o krok dalej.

Reklama

Niektóre z najnowszych modeli można określić mianem telefonów multimedialnych. Parametry z tego zakresu są w ich przypadku tak dalece wyśrubowane, że nawet niektórzy eksperci są tym faktem poważnie zaskoczeni. Przykładem takiego telefonu jest Samsung Galaxy A5 LTE. To wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju urządzenie, które sprawnie i skutecznie wykorzystuje nowoczesne zdobycze technologii.

Profesjonalny aparat w komórce

Z zakresu multimediów w Galaxy A5 (2017) na pierwszy plan zdecydowanie wysuwają się dwa aparaty. Zazwyczaj producenci komórek na tylnej obudowie umieszczają główny obiektyw, z przodu natomiast mniejszą i słabszą soczewkę, która pełni niejako funkcję dodatkowej. W przypadku modelu A5 (2017) oba aparaty można określić mianem głównych i podstawowych, gdyż każdy z nich posiada klasową matrycę o wysokiej czułości i rozdzielczości aż 16 Mpix. Sprzęt tej klasy jeszcze do niedawna spotkać można było jedynie w profesjonalnych aparatach, teraz natomiast, dzięki Galaxy A5 (2017), samodzielnie wykonasz ostre i wyraziste zdjęcia, których nie powstydziłby się zawodowy fotograf.

Wszystkie materiały zapisywane są w wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu oddają pełnią szczegółów i głębię barw. Pozwala to również na późniejszą edycję filmów i zdjęć, czy nawet stworzenie własnego wideo z posiadanych plików. Wystarczy pobrać jedną z dostępnych aplikacji i za pomocą zaledwie kilku kliknięć przygotować unikalny film z dowolnie wybranym podkładem muzycznym.

Wyświetlacz klasowy jak zawsze

Samsung zasłynął z produkcji klasowych wyświetlaczy AMOLED w swoich telefonach, które zrewolucjonizowały rynek. Wystarczy wspomnieć, że wielu konkurentów wzorowało się później właśnie na tych ekranach. W Galaxy A5 LTE wykorzystano wyświetlacz o przekątnej ekranu 5,2 cala wykonany w technologii Super AMOLED. Wydobywa on głębię kolorów oraz idealny kontrast, a jego rozdzielczość wynosi dokładnie 1080 x 1920 pikseli. Wszystko to sprawia, że wyświetlane obrazu wyglądają niemal jak żywe. Konstruktorzy wyraźnie popracowali też nad poprawą reakcji ekranu na dotyk.

Galaxy A5 LTE – Internet i procesor

Multimedialny i funkcjonalny telefon powinien doskonale radzić sobie z obsługą sieci. Smartfon Samsung Galaxy w pełni współpracuje z LTE, czyli najszybszym obecnie standardem bezprzewodowej transmisji danych dla urządzeń mobilnych. Największymi zaletami Long Term Evolution są oczywiście wysoka prędkość, ale też stabilność połączenia oraz minimalne opóźnienia. Dzięki temu surfowanie w Internecie jest o wiele szybsze i łatwiejsze niż do tej pory.

Nie bez wpływa na to, podobnie jak i na działanie całego telefonu, jest również procesor. Ośmiordzeniowa jednostka Samsung Exynos 7880 taktująca zegarem 1,9 GHz w połączeniu z pamięcią RAM 3 GB to wyjątkowy zestaw, który podoła nawet największym fanom multimediów w komórce.


Dowiedz się więcej na temat: samsung | Samsung Galaxy A5

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje