LG prezentuje ekran nowego flagowca - zapowiada się świetnie

O nadchodzącym smartfonie LG Optimus G2 wiemy już prawie wszystko. Tajemnicą wciąż pozostaje ekran.

LG Display zaprezentowało nowy panel IPS LCD o rozdzielczości Full HD, który przygotowany jest z myślą o topowych smartfonach. Jak pochwalił się dział południowokoreańskiej firmy to najcieńszy na rynku wyświetlacz tego typu. Ekran LG ma zaledwie 2,2 mm grubości, a jego krawędzie jedynie 2,3 mm. Możliwe było to dzięki zastosowaniu technologii Advanced One-Glass-Solution (OCS; in-cell).

Reklama

Panel robi wrażenie i z pewnością pomoże firmie w tworzeniu jeszcze cieńszych smartfonów. Oferuje przy tym jeszcze lepszą jakość obrazu. LG pochwaliło się bowiem, że dzięki cieńszej konstrukcji wyświetlacz będzie charakteryzować się m.in. wyższym poziomem jasności. Ma on wynieść ponad 535 nitów, co jest na chwilę obecną najlepszym wynikiem wśród ekranów o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli).

Wyświetlacz będzie również odznaczał się dużo lepszą widocznością niż dotychczasowe TrueIPS, nawet w ostrym słońcu.

Ekrany LG dostępne w takich telefonach, jak Nexus 4, Swift G, Optimus G Pro, prezentują się naprawdę dobrze, ale obiektywnie pozostają nieco w tyle za rozwiązaniami, które stosuje np. HTC czy Huawei. Nieco mnie to dziwiło biorąc pod uwagę, że firma jest jednym z liderów technologii LCD, a także czołowym graczem na rynku telewizorów. Być może Koreańczycy doszli do podobnych wniosków i postanowili pokazać konkurencji, że stać ich jeszcze na wiele.

Najcieńszy panel FullHD na rynku powinien pojawić się już w nadchodzącym modelu LG (Optimus) G2, który zostanie oficjalnie zaprezentowany 11 sierpnia na konferencji w Nowym Jorku.

Mateusz Żołyniak

komorkomania.pl


Dowiedz się więcej na temat: ekran | wyświetlacz | ekran IPS | Smartfon

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje