Reklama

LG G3 i G2 Pro z ekranami 2K HD? To więcej niż pewne

Wkrótce rynek mobilny ogarnie szał na ekrany o powalającej rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Chińczycy mają pierwsze takie panele w swoich telefonach, a wkrótce do nowych flagowców włoży je Samsung. LG nie będzie gorsze.

O ekranach QHD w nadchodzących high-endowych smartfonach LG plotki pojawiają się już od dość dawna. Południowokoreański producent własne panele do smartfonów o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli zaprezentował już w połowie 2013 roku. Koreańskie media sugerują, że nie będzie trzeba na to długo czekać. Już na targach Mobile World Congress 2014 w Barcelonie ma zostać zaprezentowany LG G2 Pro. Będzie to większa wersja obecnego flagowca, która ma mieć 5,9-calowy ekran IPS o rozdzielczości 2K HD. Sprzęt ma oferować bardzo podobną specyfikację do G2. Poza większym ekranem, znaczącą różnicą może być zastosowanie autorskiego ośmiordzeniowego układu ARM firmy LG.

Reklama

Ekran o rozdzielczości QHD ma mieć również LG G3, czyli następca obecnego flagowca. Koreańskie źródła donoszą, że zostanie on zaprezentowany już 17 maja. Plotki sugerują wykorzystanie nieco większego, 5,5-calowego panelu oraz aparatu z matrycą 16 Mpix i optyczną stabilizacją obrazu. Możliwe, że jego sercem również będzie układ LG Odin, a producent po raz kolejny zmniejszy ramki otaczające wyświetlacz.

LG nie ma zamiaru zostać w tyle Majowa premiera nowego flagowca LG może wydawać się dziwna, gdy popatrzy się na cykl wydawniczy firmy (topowe Swift G i G2 prezentowane były w drugiej połowie roku). Jest to jednak jak najbardziej możliwe. Koreańczycy zapewne nie będą chcieli oddać za dużo pola konkurencji, z Samsungiem na czele. Tym bardziej, że model G2 znacznie poprawił wizerunek LG na rynku smartfonów.

Firma zapewne będzie chciało z tego skorzystać. Niedawno pojawiły się nowe wersje kolorystyczne flagowca (czerwona i złota), które mają zwiększyć zainteresowanie nim (niestety, póki co dostępne tylko w Azji). Wkrótce ma też zostać udostępniona aktualizacja do Androida KitKat dla międzynarodowych modeli, mająca pokazać, że firma dba o flagowca. LG planuje wypuszczenie także jego większej wersji oraz mniejszego modelu o topowej specyfikacji.

Premiera LG G3 w pierwszej połowie roku wydaje się uzasadniona. Tym bardziej, że producenta stać na przygotowanie naprawdę dobrego i konkurencyjnego urządzenia.

Mateusz Żołyniak

komórkomania.pl

Komórkomania.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: LG G2 | LG G2 Pro | LG G3

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje