Reklama

Kupujemy nową komórkę

Telefony za 1 zł odchodzą w zapomnienie. Coraz częściej postanawiamy, że komórkę można kupić samemu. O czym należy pamiętać przy takim przedsięwzięciu?

Polacy nie mają w zwyczaju kupować telefonów komórkowych. A raczej nie mieli. Coraz częściej zamiast korzystać z ofert przygotowanych przez operatorów i subsydiowanych telefonów za złotówkę, postanawiamy kupić sobie nowy telefon samemu. Jest do tego multum miejsc - począwszy od salonów operatorów, przez sklepy i internet, a na zakupie komórki poza granicami kraju kończąc. Na co należy uważać i o czym trzeba pamiętać?

Reklama

Po co mi telefon?

"Telefon ma służyć do dzwonienia i wysyłania SMS-ów" - błąd. Każdy, kto miał szansę "przejść" na bardziej multimedialny aparat od razu zaczyna korzystać z jego funkcji. Jednym spodoba się odtwarzacz multimediów, innym aparat i kamera, a chcącym odrobiny organizacji w swoim życiu narzędzia takie jak kalendarz, lepsza książka adresów czy organizer. Tych rozwiązań nie należy traktować jako niepotrzebnych bajerów. To po prostu ułatwianie i uprzyjemnianie sobie życia.

Co ma podstawowe znaczenie?

Bateria - to zasadniczo oczywiste, ale często o tym zapominamy. Prostsze modele zazwyczaj nie miały problemów z baterią ponieważ nie posiadały zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Ceną multimedialności jest jednak częstsze ładowanie telefonów. Tego nie unikniemy, ale przed zakupem warto zapoznać się z testami i wynikami czasu pracy baterii.

Obudowa - "ważne, żeby była ładna", to błędne podejście do obudowy. Sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana. Przede wszystkim należy sprawdzić ergonomię. Koniecznie zbadać, czy telefon dobrze leży w dłoni, czy miesi się do naszych kieszeni/torebek. To trochę jak z butami. Kiedy kupujemy nową parę, nie tylko zależy nam na wyglądzie, ale i na wygodzie - dlatego w sklepie wkładamy buty i zaczynamy w nich chodzić. Warto zrobić to samo z komórką.

Klawiatura i mechanika - pierwszy test klawiatury jest bardzo prosty, po prostu musimy się nią bezproblemowo posługiwać. Przy całej miniaturyzacji oraz dziwnym designie niektórych modeli tak podstawowa rzecz jak obsługa klawiatury może stać się barierą nie do pokonania. Dlatego najlepiej chwilę się pobawić klawiszami, spróbować napisać SMS-a i wpisać jakiś numer. Po prostu sprawdzić, czy obsługa jest dla nas naturalna.

Zobacz porównanie cen telefonów komórkowych

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: komórki | wideo | bluetooth | telefon | telefony

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje