Reklama

Kolejne rekordowe wyniki Apple

Zgodnie z przewidywaniami firma Apple zanotowała kolejny rekordowy kwartał – donosi Phone Arena. O jakich liczbach mówimy tym razem i jak mają się one do wyników z roku ubiegłego?

Pierwszy kwartał rozliczeniowy był dla Apple pod każdym względem rekordowy. W ciągu trzech miesięcy nabywców znalazło 74,8 mln iPhone’ów, co stanowi tylko delikatny wzrost w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym. To plus sprzedaż pozostałych urządzeń oznacza oczywiście gigantyczne pieniądze. Na konto amerykańskiego giganta wpłynęło 75,9 mld dol., co z kolei przekłada się na 18,36 mld dol. czystego zysku. 12 miesięcy wcześniej było to 18,1 mld dol.

Reklama

Wyniki - choć rekordowe - pokazują, że Apple powoli traci impet. Najnowsze są tylko nieznacznie lepsze od ubiegłorocznych, a wiele osób sugeruje, że kolejne będą już tylko niższe. Jest to oczywiście kwestią wysycenia rynku oraz silnej konkurencji - szczególnie ze strony Chińczyków, którzy oferują mocne i tanie urządzenia.

Warto również pamiętać, że ostatnie miesiące roku zawsze są najlepsze. Gorzej jest na początku, ale Apple może to zmienić prezentując iPhone’a 5se - 4-calowy i tani model, który bazuje na Szóstce. Jeśli plotki się potwierdzą, to jego premiera będzie miała miejsce w marcu lub kwietniu.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: apple | wyniki finansowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje