iPhone'y i iPady z ekranami OLED?

Dobrze poinformowane chińskie źródła donoszą, że Apple już w przyszłym roku zamierza zastosować ekran typu OLED w niektórych typach urządzeń – czytamy na łamach serwisu Phone Arena.

Źródło sugeruje, że może chodzić o iPhone’y oraz iPady. Jeśli doniesienia są prawdziwe, to czekałaby nas prawdziwa rewolucja, gdyż Amerykanie od początku stosowali matryce ciekłokrystaliczne.

Reklama

Ciekawe, że Apple nie skorzysta z paneli produkowanych przez Samsunga. Bardziej prawdopodobną opcją wydaje się LG Display - firma doskonale znająca technologię produkcji tego typu wyświetlaczy, która dodatkowo od pewnego czasu zaopatruje Apple w panele LCD do iPhone’ów 6 i 6s.

Inne źródła już do pewnego czasu sugerowały, że technologia OLED może pojawić się w kolejnych generacjach tabletów iPad, a dostarczy ją rzekomo firma JOLED.         

W tym miejscu warto wspomnieć, że smartfon Nexus produkcji Huawei ma być wyposażony w ekran AMOLED wyprodukowany przez Samsunga. Mało tego, mówi się, że Xiaomi chce przejść na ten typ wyświetlaczy.

Dowiedz się więcej na temat: iphone | iPad | OLED | apple

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje