Reklama

iPhone nie tylko pomarańczowy

Komórkowa sieć Orange z pewnością będzie pierwszym komórkowym operatorem który wprowadzi na polski rynek multimedialny telefon iPhone marki Apple, ale nie jedynym.

Sieć Orange nie będzie miała w naszym kraju wyłączności na dystrybucję iPhone - informuje "Gazeta Wyborcza" . Potwierdza to także "Rzeczpospolita" jeden z przedstawicieli polskich operatorów.

Reklama

Z kolei prezes Orange pytana o wyłączność mówi jedynie, że pomarańczowy operator będzie pierwszy, który zaoferuje iPhone w Polsce. Oznacza to, że telefon wkrótce może pojawić się u innych operatorów. Rzecznik sieci Era zapewnił The Wall Street Journal Polska, że PTC nie rezygnuje ze starań o iPhone'a.

Jest na to szansa, bo wcześniej T-Mobile (udziałowiec Ery ) oraz Vodafone (udziałowiec Plusa ) podpisali umowy na dystrybucję iPhone w wielu krajach Europy. Na ich listach brak na razie Polski, ale nie ma wątpliwości, że firmy będą starać się o powiększenie list o nasz kraj.

Na razie nie wiadomo kiedy Orange wprowadzi iPhone do Polski. Przedstawiciele operatora mówią jedynie - "jak najszybciej, druga połowa roku". Media nieoficjalnie podają dwa terminy - przełom czerwca i lipca 2008 roku oraz koniec roku (oferta świąteczna). Z kolei analitycy są zdania, że w Polsce Orange może liczyć na sprzedaż 50­-100 tys. aparatów w ciągu roku.

Media2

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: telefon | Orange | iphone

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje